Szukaj

Marihuana hamuje degradację mózgu i starzenie

Podziel się
Komentarze1

Ludzki mózg zawiera szeroką sieć receptorów, które modulują funkcje układu nerwowego jedynie wtedy, gdy są aktywowane przez związki kannabinoidowe, z których sporą część można znaleźć w marihuanie. Badania naukowe nie przestają odkrywać unikatowej roli, którą odgrywają te kannabinoidy dla zachowania funkcji mózgu, co w efekcie oznacza spowolnienie procesu starzenia, a nawet odwrócenie skutków choroby Alzheimera i innych typów demencji.Jedno z ostatnich odkryć pokazuje, że kannabinoidy działają na mózg jak antyoksydanty. Badanie przeprowadzili niemieccy naukowcy, którzy udowodnili, że kannabinoidowy system mózgowy jest w pełni zdolny do usuwania uszkodzonych komórek z mózgu, jak również do uruchamiania produkcji nowych neuronów mózgowych.

Kannabinoidy również „doładowują” mitochondria, które są komórkowymi elektrowniami, zapewniającymi im energię do właściwego działania.

Artykuł w Philosophical Transactions of the Royal Society B pokazuje, że naturalne kannabinoidy w marihuanie są w stanie zahamować zapalenie w mózgu, które odpowiedzialne jest za spadek poznawczy i degenerację mózgu.


Dostarczanie kannabinoidów do tego narządu może odwrócić chorobę Alzeimera, Parkinsona i Huntingtona, a także jego przedwczesne starzenie, zdaniem niemieckich badaczy.

Prof. Gary Wenk z Ohio State University, który pomagał w najnowszych badaniach, mówi: - Od 25 lat próbuję znaleźć lek, który zredukuje zapalenie w mózgu i przywróci funkcje mózgowe. Kannabinoidy to pierwsza i jedyna klasa leków, która jest naprawdę skuteczna. Uważam, że powinno się zmienić postrzeganie tych narkotyków.

Niestety, marihuana w dalszym ciągu przez wielu postrzegana jest negatywnie.

Po raz pierwszy istnienie receptorów kannabinoidowych w mózgu odkryto w 1988. Kolejne prace badawcze wykazały, w jaki sposób ten system działa, i w jaki sposób kannabinoidy mogą odwracać i zapobiegać chronicznym chorobom, które wynikają z braku tych składników.

- Aktualnie kannabinoidy zaczynają powoli zdobywać należne im uznanie – mówi dr William Courtney z Cannabis International Foundation, który pracuje nad zebraniem w jednym miejscu całej wiedzy na temat marihuany jako leku, aby promować jej używanie na całym świecie.

Komentarze do: Marihuana hamuje degradację mózgu i starzenie (1)

renii
renii 03-06-2013 21:53

marihuana jako lek

1

Marihuana może być lekarstwem, ale jak wiadomo - każde lekarstwo należy przyjmować umiejętnie, w odpowiedni sposób i w odpowiednich dawkach. Dowiedziono, że konopie, zażywane w nadmiarze powodują chwilowe uszkodzenie pam... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze