Szukaj

Lek przeciwko HIV może ograniczyć rozprzestrzenianie sie wirusa

Podziel się
Komentarze0

Ludzie, którzy są nosicielami wirusa HIV, mogą obniżyć ryzyko zarażenia swoich partnerów w niemal 90% biorąc leki antyretrowirusowe.Terapia antyretrowirusowa pomaga zredukować poziom wirusa HIV w krwi zarażonej osoby. Leki te są popularne w Stanach Zjednoczonych wśród wieu zarażonych.W nowych badaniach opublikowanych 27 maja w jednym z popularnych czasopism medycznych w USA, spośród 3400 osób heteroseksualnych w siedmiu państwach Afrykańskich, odpowiednio przeszkoleni pracownicy służby zdrowia, doradzali poddanym terapii parom, o tym jak skutecznie walczyc z wirusem. W czasie dwuletniego nadzoru nad pacjentami, co tydzien mierzono im poziom HIV w krwi. Po dwóch latach, 349 osoby rozpoczęły terapię antyretrowirusową.


Tylko jedna z osób zaraziła swojego partnera wirusem bezpośrednio po terapii antyretrowirusowej. Wszystkie pozostałe osoby (348) nie zdołały zarazić swoich partnerów.

„Nie oznacza to, że nie należy w dalszym ciągu po terapii stosować prezerwatyw” - tłumaczy dr Deborah Donnell, biostatystyk z „Instytutu Szczepionek i Chorób Zaraźliwych” w Seattle, USA.

Komentarze do: Lek przeciwko HIV może ograniczyć rozprzestrzenianie sie wirusa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz