Szukaj

Kampania przeciwko wirusowi polio w Izraelu

Podziel się
Komentarze0

Władze izraelskie poinformowały o rozpoczęciu kampanii szczepień przeciwko aktywnemu wirusowi polio w południowym regionie kraju, po tym, jak testy wykryły tam co najmniej 1 000 nosicieli wirusa, mimo że u żadnego nie stwierdzono choroby.Izraelskie ministerstwo zdrowia rekomenduje szczepienia wszystkim osobom, które urodzone zostały po 2004 roku. Szczepienia, polegające na doustnym podaniu kropli z osłabionego aktywnego wirusa, rozpoczęły się w tym tygodniu.

Polio, inaczej choroba Heinego-Medina, to wirusowa choroba mogąca powodować paraliż. Uważa się ją za wysoce zaraźliwą, ale została eradykowana w większości krajów świata, odkąd w latach 50 ubiegłego wieku wynaleziono przeciwko niej szczepionki.

Większość ludzi na całym świecie jest teraz szczepionych przeciwko polio w bardzo młodym wieku, w ramach rutynowych działań prewencyjnych. Szczepionka zawiera inaktywowanego poliovirusa (IPV).

Zobacz również:Aktywna doustna szczepionka (OPV) jest podawana tam, gdzie polio jest chorobą endemiczną, albo gdzie ryzyko transmisji jest duże.

Izrael przeprowadził dodatkowe testy laboratoryjne po tym, jak w próbkach ścieków kilka tygodni temu wykryto obecność wirusa.

Minister Zdrowia Yael German mówi: - Dodatkowe testy wykazały, iż w tym regionie jest 1000 – 2000 nosicieli wirusa.

Obecna kampania szczepień obejmie ok. 150 000 osób.

German dodaje: - W Izraelu 98% populacji jest zaszczepione przeciwko polio i nie ma przypadków tej choroby. Ale wirus istnieje, a teraz jest w regionach południowych.

Podobną kampanię szczepień przeprowadzono na terytoriach izraelskich i palestyńskich pod koniec lat 80; uwierzono wtedy, że choroba na dobre została wyeliminowana z tych regionów.

Komentarze do: Kampania przeciwko wirusowi polio w Izraelu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz