Szukaj

Kampania HELP dla życia bez tytoniu podsumowuje letnią trasę

Podziel się
Komentarze0

Niemal 2000 przejechanych kilometrów, 2500 wykonanych badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ponad tona rozdanych gadżetów promocyjnych, siedem odwiedzonych miast i pięć koncertów Natalii Lesz, ambasadorki kampanii - tak najkrócej można podsumować wakacyjna trasę kampanii Komisji Europejskiej HELP dla życia bez tytoniu.Przez całe wakacje pomarańczowo- niebieski namiot kampanii HELP dla życia bez tytoniu podróżował po Polsce. W czerwcu, lipcu i sierpniu odbyło się siedem imprez terenowych: w Sopocie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdyni, Wrocławiu i Poznaniu.

Podczas tych wydarzeń pomarańczowo- niebieski namiot kampanii odwiedziło kilka tysięcy osób szukających wskazówek jak walczyć w tytoniem. W czasie letniej trasy zespół HELP wykonał 2500 badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Rekord padł w Manufakturze w Łodzi - tam wykonano 505 badań, a kolejka czekających na konsultację przed namiotem liczyła kilka metrów.

Podczas letniej trasy wolontariusze HELP odwiedzili miasta, w których badania CO odbywały się wiosną tego roku. - Podczas letnich badań odwiedziło nas wiele osób, które były już w tym roku naszymi gośćmi - informuje Katarzyna Rąkowska, koordynator kampanii. - Wiele z nich dzieliło się z nami swoim sukcesem - udało im się rzucić palenie! Goście namiotu dzielili się także swoimi wskazówkami, jak walczyć z tytoniem. Wszystkie ich przesłania zostały nagrane i niebawem będzie można oglądać je na stronie www.help-eu.com.


Letniej trasie HELP towarzyszyła Natalia Lesz - ambasadorka kampanii. Piosenkarka spotykała się z gośćmi kolejnych imprez terenowych i zachęcała do tego, żeby walczyć z nałogiem. W trakcie letniej trasy odbyło się pięć koncertów. - Walka z tytoniem nie jest prosta, ponieważ nie istnieje jedno uniwersalne rozwiązanie tego problemu. Każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego szukanie sposobu na poradzenie sobie z tym problemem to wyzwanie. Zależnie od tego, czy ktoś próbuje zerwać z nałogiem, opiera się pokusie zapalenia pierwszego papierosa czy cierpi z powodu biernego palenia, stawienie mu czoła wymaga innego działania - wspominała Natalia Lesz podczas spotkań z gośćmi imprez HELP. - Moim sposobem na walkę z tytoniem jest moja pasja, czyli muzyka. Myślę, że każdy, kto odnajdzie swoją pasję będzie miał większe szanse w walce z tym problemem.

Letnia trasa kampanii HELP zakończyła się sukcesem, a organizatorzy kampanii zapewniają, że pomarańczowo- niebieskie mobilne centrum badań już niebawem ponownie wyjedzie w trasę po Polsce aby pomagać wszystkim tym, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie, jakim jest życie bez tytoniu.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.help-eu.com.

Komentarze do: Kampania HELP dla życia bez tytoniu podsumowuje letnią trasę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz