Szukaj

Grzybica stóp – jak się przed nią chronić i jak z nią walczyć?

Podziel się
Komentarze2

Ponad 42% Polaków cierpi z powodu grzybicy – to poważny problem, który nasila się wraz z nadejściem lata. Grzybicą stóp może zarazić się praktycznie każdy. Naturalnymi czynnikami zwiększającymi ryzyko infekcji są duża wilgotność i wysoka temperatura, dlatego narażeni na zachorowanie jesteśmy zwłaszcza latem.


Szczególną ostrożność powinny zachować osoby korzystające z ogólnodostępnych basenów, saun czy siłowni.
Ryzyko zarażenia grzybicą wzrasta wraz z wiekiem. Jednak narażone są również młodsze osoby czynnie uprawiające sport, przechodzące różne infekcje, ludzie otyli i po zabiegach chirurgicznych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka. Aby ustrzec się przed tą chorobą, trzeba koniecznie pamiętać o podstawowych zasadach higieny osobistej.

Grzybica przenosi się przez bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego niezwykle ważne jest np. używanie klapek pod prysznicem, posiadanie osobnych ręczników, własnych nożyczek do paznokci oraz butów. Jeśli to możliwe, należy się również wystrzegać syntetycznych materiałów – szczególnie, w przypadku obuwia i skarpetek. Pamiętajmy, że jeśli jedna osoba wśród domowników jest zarażona, ryzyko infekcji wielokrotnie wzrasta.


- Problem infekcji grzybicznych, z roku na rok jest coraz większy. Szczególnie poważny jest teraz – wiosną i latem – kiedy pogoda sprzyja korzystaniu z publicznych basenów czy siłowni. Warto pamiętać, że istnieją pewne predyspozycje genetyczne czy środowiskowe, które zwiększają ryzyko zachorowań. Jeżeli podejrzewamy, że problem może nas dotyczyć, poszukajmy pomocy w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp i u lekarza dermatologa. Po potwierdzeniu diagnozy specjalista zaproponuje terapię. Jeśli zareagujemy w odpowiednim czasie, leczenie będzie szybkie i skuteczne, oparte jedynie na kremach oraz maściach, a nie lekach. Niezwykle ważna jest także odpowiednia profilaktyka – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki Gehwol.

Pierwsze objawy w przypadku grzybicy to zaczerwieniona bądź piekąca skóra, pękający naskórek i nadmierna potliwość. Zamiast jednak doprowadzać do stanu chorobowego, warto się przed infekcją odpowiednio zabezpieczyć. Profilaktycznie stosowane kremy i maści, nie tylko nawilżą skórę stóp, ale przede wszystkim uchronią nas przed grzybicą.

Komentarze do: Grzybica stóp – jak się przed nią chronić i jak z nią walczyć? (2)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 16-06-2018 15:03

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam

2

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam Gryzeofulwina pod nazwą Newfulvin 500mg. Ważny 12.2020. Producent New Life Pharma CO, Bangkok. Mam opakowanie 250 tabletek, będę je dzielić do strunowyc... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze