Szukaj

Dwadzieścia procent młodych ludzi już prowadziło samochód pod wpływem narkotyków…

Podziel się
Komentarze0

Aż jeden uczeń szkoły średniej na pięciu w ciągu ostatniego roku przyznał, iż zdarzyło mu się prowadzić samochód przez niecałą godzinę, po wcześniejszym użyciu marihuany, jak przedstawia nowy narodowy raport na temat narkotyków i alkoholu wśród młodych Kanadyjczyków.Raport, opulikowany przez Kanadyjskie Centrum Walki z Alkoholizmem i Narkomanią (Centre canadien de lutte contre l'alcoolisme et la toxicomanie, CCLAT), wskazuje, że od 14% do 21% uczniów z ostatniej klasy szkoły średniej deklaruje, iż prowadzi samochód pod wpływem marihuany.

Badanie to ujawnia również, iż od 41% do 54% tych uczniów przyznaje, iż wypiło pięć albo nawet więcej porcji alkoholu w ciągu jednego wieczoru (w ciągu ostatniego miesiąca).


Od 12% do 20% tych młodych ludzi twierdzi, iż prowadzi w ciągu godziny następującej po konsumpcji dwóch albo więcej szklanek alkoholu.

Dane te budzą wielki niepokój, ocenia pan Matthew Young, analityk z Centrum Walki z Alkoholizmem i Narkomanią w Kanadzie. Jest on głównym autorem tego badania.

Zwraca on uwagę na wszystkie negatywne skutki związane z tak nieodpowiedzialną konsumpcją alkoholu i narkotyków. Możemy przede wszystkim przywoływać tutaj złe wyniki w szkole, a także zaostrzone ryzyko pojawienia się problemów zdrowia umysłowego, wyjaśnia Matthew Young.

Badanie to, tak samo jak inne badania w tym temacie, pomogą władzom, badaczom oraz specjalistom od spraw zdrowia, skuteczniej walczyć z używaniem alkoholu i narkotyków przez młodych ludzi, precyzuje jeszcze Centrum Walki z Alkoholizmem i Narkomanią w Kanadzie.

Komentarze do: Dwadzieścia procent młodych ludzi już prowadziło samochód pod wpływem narkotyków…

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz