Szukaj

Dobrze się zestarzeć: zapobieganie chorobom dziedzicznym

Podziel się
Komentarze0

Kiedy nasi rodzice i dziadkowie umarli raczej młodo, i jeśli występują przypadki nowotworów albo innych chorób przewlekłych w bliskiej rodzinie, nie możemy polegać jedynie na naszych genach, że poprowadzą nas radośnie aż do setki… Osoby, które są w takiej sytuacji, powinny podwoić ostrożność w swoich codziennych zachowaniach.


Taką postawę właśnie nazywamy prewencją pierwotną. W ich przypadku, wykrywanie medyczne okazuje się również niezbędne.

Podstawowy cel

Regularna konsultacja z lekarzem, najlepiej zawsze z tym samym, co zapewni najlepszą opiekę. Lekarz będzie mógł odnotować pojawienie się objawów, takich jak nadciśnienie, i doradzić nam odpowiednie działania.

Idealna recepta

Regularne przechodzenie badań jest niezbędne, jeśli chcemy wykryć pierwsze objawy ciężkiej choroby. Wśród testów, które są często zalecane po 40 roku życia jest: poziom cholesterolu, stan tarczycy, stan prostaty, bilans cukrzycowy (analiza krwi), kolonoskopia oraz osteodensytometria (zawartość mineralna kości). W zależności od przypadku, lekarz może zalecić inne badania i testy wykrywające.


Ważne!

Nie zapominajcie o badaniu jelita grubego. Kolonoskopia powinna być przeprowadzana co pięć lat, po ukończeniu 50 roku życia, a znacznie częściej, jeśli w rodzinie wystąpiły przypadki nowotworów jelita grubego.

Polecamy również:

Dobrze się zestarzeć: Kontrola stresu
Dobrze się zestarzeć: Życie uczuciowe i wsparcie społeczne
Dobrze się zestarzeć: Utrzymać wagę
Dobrze się zestarzeć: Przestać palić
Dobrze się zestarzeć: Odżywianie
Dobrze się zestarzeć: Aktywność fizyczna

Komentarze do: Dobrze się zestarzeć: zapobieganie chorobom dziedzicznym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz