Szukaj

Czy wyeliminowanie alergenu jest zawsze możliwe?

Podziel się
Komentarze0

Aby zredukować ryzyko alergii, specjaliści zalecają, logicznie, usunięcie alergenów. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jeśli względnie łatwe wydaje się, na przykład, nie narażanie dzieci na dym papierosowy, to o wiele trudniej jest wyeliminować niektóre alergeny pokarmowe.Przed pierwszym rokiem życia, głównymi najczęściej spotykanymi alergenami są jajka, orzechy arachidowe, mleko krowie. Aż do trzeciego roku pojawiają się także alergeny pod postacią przede wszystkim ryb i ... musztardy. Około jednej czwartej populacji cierpi na alergie, dlatego tak ważne jest ograniczenie wszelkiego ryzyka.

Leczenie alergii

Usunięcie, to znaczy całkowite wyeliminowanie z diety oskarżonego alergenu bądź alergenów, jest jedynym skutecznym leczeniem. Oznakowanie na etykietach produktów pokarmowych powinno, teoretycznie, pozwolić na wykrywanie ewentualnych alergenów w jedzeniu. Nie wahajcie się jednakże przed skontaktowaniem się z producentem, w przypadku wątpliwości.


Jeśli chodzi o całkowite usunięcie kurzu oraz roztoczy, istnieje już wiele rozwiązań, aby żyć w zdrowym domu: specjalne poszwy na pościel, na przykład. Ponieważ nie mamy jednakże możliwości, aby je totalnie wyeliminować, ważne jest, że możemy zredukować ich obecność. O poradę można zapytać, na przykład, farmaceutę.

Wytępienie karaluchów (łatwo powiedzieć, trudniej zrobić…), zainstalowanie oczyszczacza powietrza, wykluczenie obecności zwierząt domowych, wyrzucenie dywanów z pokojów, odkurzanie zasłon... Polowanie na alergeny z pewnością wymaga czasu, ale jego skuteczność została szeroko udowodniona. W końcu, aby pomóc sobie w tej walce, możecie wybrać się po poradę do lekarza.

Komentarze do: Czy wyeliminowanie alergenu jest zawsze możliwe?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz