Szukaj

Cztery nowe przypadki wirusa podobnego do SARS

Podziel się
Komentarze0

Nowy wirus pochodzący z tej samej rodziny co SARS, wzbudził alarm na całym świecie jeszcze we wrześniu 2012 roku. Teraz najnowsze informacje donoszą, iż zabił kolejne dwie osoby w Arabii Saudyjskiej, tym samym podnosząc liczbę wszystkich ofiar śmiertelnych do 6, jak podała Światowa Organizacja Zdrowia.Pierwsze dwa przypadki również dotyczyły Arabii Saudyjskiej.

We wrześniu tego roku, WHO poinformowała, iż wirus wcześniej nieznany u ludzi, zaraził Katarczyka, który ostatnio przebywała w Arabii Saudyjskiej, gdzie jeszcze wcześniej inny mężczyzna zmarł z powodu tego samego mikroba.

W ubiegłym tygodniu zaś WHO poinformowała o kolejnych 4 pacjentach oraz o jednym zgonie.

Komunikat WHO stwierdza: dodatkowe przypadki zostały zidentyfikowane dzięki wzmocnionemu nadzorowi w Arabii Saudyjskiej i w Katarze.


Nowy wirus jest znany jako koronawirus i ma pewne cechy charakterystyczne SARS (ang. severe acute respiratory syndrome), który pojawił się w Chinach w 2002 roku, zaraził ok. 8000 ludzi i zabił blisko 800.

Objawy zarażenia to wysoka gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem.

Brytyjska agencja Health Protection Agency, która pomogła zidentyfikować nowego wirusa we wrześniu, stwierdza, że nowe przypadki były leczone w październiku w Katarze, a następnie przeniesione do Niemczech.

Koronawirusy typowo rozprzestrzeniają się jak inne infekcje układu oddechowego, takie jak grypa, podróżując w kropelkach wydzieliny, kiedy zarażona osoba kaszle bądź kicha.

WHO ma zamiar prowadzić dalsze badania, aby odkryć możliwe źródło infekcji, sposób zarażenia oraz możliwość transmisji wirusa z człowieka na człowieka. Wirus jeszce nie ma formalnej nazwy, ale naukowcy w brytyjskich i holenderskich laboratoriach, gdzie został zidentyfikowany, określili go mianem London1_novel CoV 2012.

Komentarze do: Cztery nowe przypadki wirusa podobnego do SARS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz