Szukaj

Calico atakuje choroby i starzenie

Podziel się
Komentarze0

W ubiegłym tygodniu firma Google ogłosiła powstanie firmy Calico, której celem będzie zaatakowanie „problemów wieku i chorób z nim powiązanych”. Na tę chwilę dalsze szczegóły nie są znane, ale jak wyjaśnia Larry Page z Google, problemy te dotykają nas wszystkich, zmniejszając naszą mobilność, elastyczność umysłową, prowadząc do śmiertelnych chorób, przez które cierpią całe rodziny.Według opublikowanych informacji, firmą Calico będzie kierował Arthur Levinson z Apple i Genentech. Nie wiadomo jednak jeszcze, na czym dokładnie będzie opierać się działalność firmy.

Jedna rzecz jest pewna: Calico będzie starała się odróżnić od laboratoriów farmaceutycznych i firm biotechnologicznych.

Zaangażowanie Google w tak poważne – bądź co bądź – tematy, zadziwiło wielu. Tym bardziej że nowa inicjatywa będzie wymagała ogromu pieniędzy.


Magazyn Time pisze: - Medycyna jest na prostej drodze ku staniu się nauką informacyjną. Lekarze i badacze są w stanie zbierać i analizować gigantyczne ilości danych od swoich pacjentów. A Google jest wielką bazą danych przecież.

Trzeba jeszcze odnotować, że jest to pierwszy raz, kiedy Google tworzy projekt oparty na niezależnej strukturze.

Larry Page mówi: - Jeżeli o mnie chodzi, to niezbyt mnie cieszy, kiedy widzę jak rozrastające się firmy ciągle robią to samo. Ideałem jest, że kiedy stajemy się więksi, zatrudniamy więcej pracowników i zasobów, to możemy rozszerzać swoją działalność i rozwiązywać problemy. Taka była zawsze nasza filozofia.

Komentarze do: Calico atakuje choroby i starzenie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz