Szukaj

Bezdymne wyroby tytoniowe również szkodzą

Podziel się
Komentarze0

Bezdymne wyroby tytoniowe, takie jak tytoń do żucia i tabaka, nie są bezpieczne dla zdrowia ani skuteczne we wspomaganiu rzucenia palenia – stwierdzono w poniedziałkowym oświadczeniu American Heart Association (AHA).


– Spożywanie wszelkiego rodzaju wyrobów tytoniowych jest szkodliwe – ostrzegł w komunikacie prasowym AHA Mariann Piano, profesor z wydziału nauk biobehawioralnych na University of Illinois w Chicago, który był głównym autorem oświadczenia.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym w internetowym wydaniu magazynu Circulation bezdymne wyroby tytoniowe uzależniają i mogą także zwiększać ryzyko zgoni z powodu zawału serca, udaru mózgu lub niektórych odmian raka.


Stwierdzono w nim również, że w tych miejscach Stanów Zjednoczonych, gdzie wprowadza się zakaz palenia pojawiają się reklamy bezdymnych produktów tytoniowych przedstawianych jako substytuty papierosów.

Naukowcy podkreślili także, że bezdymne wyroby tytoniowe stają się coraz bardziej popularne wśród młodych chłopców, jednak w Stanach Zjednoczonych trend ten może być zahamowany przez nowe prawo federalne zakazujące sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18 roku życia.

– Politycy i naukowcy muszą ocenić wpływ informacji o „niskim ryzyku” związanym ze stosowaniem bezdymnych produktów tytoniowych na świadomość społeczną, a w szczególności wśród palaczy chcących rzucić nałóg – powiedział Piano.

Podkreślił także, że dla osób chcących rzucić palenie bezpieczniejsze są zdecydowanie gumy oraz plastry nikotynowe.

Komentarze do: Bezdymne wyroby tytoniowe również szkodzą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz