Szukaj

Akademia Zdrowej Stopy powraca

Podziel się
Komentarze0

Profilaktyczne badania stóp dzieci zapobiegają ich poważnym chorobom w przyszłości, o czym od maja 2007 roku przypominają nam specjaliści Instytutu Przemysłu Skórzanego w ramach Akademii Zdrowej Stopy. Kampania ma charakter ogólnopolski, dociera do coraz to nowych miast w Polsce.- Rok 2008 rozpoczęły Akademie w Swadzimiu oraz w warszawskim Wola Parku – mówi Monika Malesa z firmy Bartek, organizatora imprezy – Wielkie zainteresowanie rodziców skłoniło nas do zorganizowaniaimprezy także w Gdańsku (19 i 20 kwietnia) i (26 i 27 kwietnia) we Wrocławiu.

Jak to wygląda?

Badania są całkowicie bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku do lat 14. Są prowadzone przez lekarzy ortopedów i antropologów z Instytutu Przemysłu Skórzanego, instytucji nadającej znak "Zdrowej stopy" modelom butów, spełniających najwyższe wymagania jakościowe. Ocenianie kształtu stopy przy pomocy podoskopu i zbadanie nacisku na każdy jej centymetr przy pomocy nowoczesnego skanera dostarcza specjalistom informacji, niezbędnych do zaoferowania zestawu ćwiczeń profilaktycznych. Przy okazji ortopedzi rekomendują także modele bucików, które są najodpowiedniejsze dla dziecka.


W najbliższym czasie

- Z wielu stron słyszymy zapytania o kolejne edycje, dlatego też w chwili obecnej opracowujemy harmonogram imprezy na drugą połowę 2008 roku. Powinien być gotowy z początkiem czerwca- informuje Malesa- Chcemy aby Akademia odbyła się w większości miast, w których otworzyliśmy nasze salony.


Kontakt dla prasy:
Piotr Kurpiasz

Komentarze do: Akademia Zdrowej Stopy powraca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz