Szukaj

17. listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia Dołącz do Eks-Palaczy, bądź nie do zatrzymania!

Podziel się
Komentarze0

Już od 20. lat w Polsce, w każdy trzeci czwartek listopada, obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jest to okazja dla tysięcy palaczy, by tego dnia zerwać z nałogiem. W tym roku rzucenie palenia może stać się łatwiejsze dzięki specjalnej, bezpłatnej aplikacji – iCoach, uruchomionej w ramach  kampanii Komisji Europejskiej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma” (Ex-Smokers are Unstoppable).


Ogólnoeuropejska kampania „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma” przekonuje o korzyściach życia bez tytoniu, takich jak: lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności, lepsza jakość życia.

Aplikacja iCoach, dostępna na stronie: www.exsmokers.eu, to osobisty internetowy trener, wspomagający walkę z paleniem papierosów. Na początku określa poziom uzależnienia od tytoniu, zapamiętuje wprowadzane przez użytkownika dane o przyczynach palenia, sytuacjach w jakich zwykle pali, a następnie drogą mailową dostarcza zestawy ćwiczeń, testy, porady i wskazówki, motywujące do porzucenia nałogu. Aplikacja iCoach staje się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem do walki z tytoniem w Europie, gdyż wyróżnia się dużą skutecznością.  Spośród ponad 120 000 zarejestrowanych do programu Europejczyków, aż 30% stało się eks-palaczami.

Polską twarzą kampanii „Eks-Palacze – nic ich nie zatrzyma” jest 28-letnia Ewa Marczuk, której aplikacja iCoach pomogła pożegnać się z nałogiem, który trwał aż 15 lat. Dzięki temu, dzisiaj jest zdrowsza  i może realizować swoje pasje.


-W rzucaniu nałogu bardzo ważna jest motywacja – coś, co stanowi dla nas argument, żeby przestać palić. W moim przypadku była to chęć częstszego podróżowania. Teraz jest to możliwe, bo mam lepsze zdrowie, większe oszczędności, a ochota na papierosa nie przeszkadza mi już w samolocie. Oczywiście każdy może mieć inną motywację, program iCoach pomaga ją znaleźć i skutecznie rzucić palenie -mówi Ewa Marczuk

Aplikacja iCoach staje się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem do walki z tytoniem w Europie. Kampania „Eks-Palacze – nic ich nie zatrzyma” informuje głównie o pozytywnych aspektach życia bez tytoniu. Eksperci przypominają jednak, że palenie przede wszystkim szkodzi zdrowiu.

- Palenie papierosów to poważny problem naszych czasów. To pozornie nieszkodliwe „puszczanie dymka” prowadzi do szeregu śmiertelnych chorób, takich jak: rak płuca, choroby sercowo-naczyniowe czy często bagatelizowana POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), w której rzucenia palenia zahamowuje rozwój choroby – informuje dr med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska z Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Z chwilą kiedy palacz staje się „Eks-Palaczem” nie tylko znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźne choroby, ale też otwierają się przed nim szersze perspektywy korzystania z życia – może wreszcie w pełni realizować swoje plany, pasje i nic, a zwłaszcza nałóg, nie jest w stanie go zatrzymać. Eks-Palacze są nie do zatrzymania.

Komentarze do: 17. listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia Dołącz do Eks-Palaczy, bądź nie do zatrzymania!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz