Szukaj

10 przypadek zarażenia nowym wirusem podobnym do SARS

Podziel się
Komentarze0

Nowy wirus z tej samej rodziny co SARS, który spowodował międzynarodowe poruszenie w 2012, został właśnie zidentyfikowany u pacjenta w Wielkiej Brytanii. Ten ostatni przypadek zarażenia mikrobem z rodziny koronawirusów, podnosi całkowitą liczbę ofiar do 10, z których pięć zmarło. Brytyjski pacjent niedawno podróżował po Bliskim Wschodzie i w Pakistanie.Aktualnie znajduje w szpitalu w Manchesterze, w północnej Anglii.

Niektóre objawy zarażenia są podobne do infekcji SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome),  który pojawił się w Chinach w 2002 roku i zabił co 10 osobę z 8 000 zarażonych.

Objawy to poważne zaburzenia układu oddechowego, gorączka, kaszel i trudności w oddychaniu.

Nowy wirus został zidentyfikowany we wrześniu 2012 roku, gdy WHO ogłosiła nowy alarm dotyczący nieznanego wcześniej wirusa, który zaraził obywatela Kataru, przebywającego wcześniej w Arabii Saudyjskiej.


Agencja brytyjska HPA informuje: pośród 10 laboratoryjnie potwierdzonych przypadków, 5 stwierdzono w Arabii Saudyjskiej (3 zgony), 2 w Jordanii (2 zgony), 2 w Wielkiej Brytanii i 1 w Niemczech.

Agencja zapewnia, że brytyjski pacjent jest odpowiednio leczony, a pracowników opieki zdrowotnej objęto ochroną.

Ludzie, którzy mieli kontakty z pacjentem, są obserwowani.

Oceniamy, że ryzyko związane z koronawirusem dla ogólnej brytyjskiej jest niskie. Ryzyko dla podróżujących na Półwysep Arabski i do okolicznych krajów pozostaje bardzo niskie, informuje HPA.

Koronawirusy zazwyczaj roznoszą się jak inne infekcje dróg oddechowych, poprzez kaszel lub kichanie. WHO dodaje, że wstępne dochodzenie pokazuje, iż wirus nie przenosi się łatwo z osoby na osobę.

Komentarze do: 10 przypadek zarażenia nowym wirusem podobnym do SARS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz