Szukaj

Zapomnij o rozstępach!

Podziel się
Komentarze0

Mało estetyczne pasma, które pojawiają się na ciele, to w rzeczywistości problem wielu osób w różnym wieku. Podpowiadamy, jak im skutecznie przeciwdziałać oraz leczyć.

Zapomnij o rozstępach!


Długo wyczekiwane lato jest idealną porą na zmianę garderoby, a także na wakacyjny odpoczynek. Lekkie i zwiewne sukienki czy stroje bikini oznaczają nieuniknioną konieczność odsłonięcia większej części ciała. Zamiast jednak w pełni cieszyć się słońcem, obsesyjnie myślimy o szpecących naszą skórę rozstępach. Najwyższy czas wypowiedzieć im wojnę!

Kogo dotyczy problem?

Przyczyn pojawienia się rozstępów może być wiele. Jeszcze to niedawna panowało przekonanie, że jest to kłopot wyłącznie kobiet w ciąży. Okazuje się jednak, że coraz częściej z rozstępami zmagają się nastolatki, osoby gwałtownie przybierające na wadze, a nawet kulturyści. Rozstępy atakują zwłaszcza okolice pośladków i brzucha, wewnętrzną stronę ud czy piersi. Co ciekawe, amatorzy sportów siłowych są narażeni na występowanie wrzecionowatych pasm na klatce piersiowej, barkach oraz ramionach, czyli w tych miejscach, w których skóra jest najbardziej narażona na rozciąganie w trakcie wysiłku fizycznego. Istotnym powodem uwidocznienia się rozstępów może być też gwałtowny przyrost masy mięśniowej, dlatego ofiarą rozstępów często padają osoby systematycznie korzystające z intensywnych treningów. Ponadto eksperci nie wykluczają czynników genetycznych i hormonalnych, a niekiedy nawet zaburzeń w strukturze tkanki łącznej.

Jak tworzą się rozstępy i jak temu zaradzić?

Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry, a co za tym idzie, zerwania włókien kolagenowych. Niszczenie sieci kolagenowej dodatkowo potęguje kortyzol – hormon stresu, który z reguły towarzyszy naszemu życiu w przełomowych momentach, jak oczekiwanie na dziecko czy okres dojrzewania. Zwiększona ilość hormonów niekorzystnie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, przez co skóra traci jędrność i wytrzymałość. Podskórne uszczerbki w tkance są widoczne na jej powierzchni w postaci czerwonych albo fioletowych pasm, które w formie zaawansowanej przybierają kolor perłowo-biały, stając się wtedy wyczuwalne w dotyku, a zarazem trudne do wyleczenia. Jak zawsze najskuteczniejszą metodą walki z niedoskonałościami skóry jest profilaktyka, na którą w tym wypadku składają się: odpowiednia dieta, racjonalne odchudzanie się lub właściwie dobrane kosmetyki (w składzie powinny znaleźć się m.in.: kolagen, elastyna, witaminy D3, A i E, krzem oraz cynk). Gładkość i właściwe napięcie skóry poprawią również serie masaży czy umiarkowana forma aktywności fizycznej. Rozstępy nie posiadają zdolności samoregeneracji, dlatego często ostatnią deską ratunku pozostaje medycyna estetyczna.


Nowoczesna broń w walce z rozstępami


Innowacyjna technologia elõsTM wykorzystująca światło i prąd RF pomoże zminimalizować widoczność rozstępów, a nawet je usunąć. Podczas kuracji nie można jednak zapomnieć o zróżnicowanym stadium rozwoju rozstępów ani o ich lokalizacji.

Działanie technologii elõsTM umożliwia indywidualne podejście do skutecznej walki z rozstępami, ponieważ sposób leczenia różni się w zależności od tego, czy są to rozstępy świeże (czerwone), czy utrwalone (perłowo-białe). Odpowiednią procedurę dobiera się pod kątem ich umiejscowienia i struktury – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL.

W wypadku rozstępów świeżych jednymi z unikalnych metod redukujących problem są: platforma VelaShapeII™ lub procedura SublimeTM. VelaShapeII™, oprócz zwiększenia napięcia skóry, udrażnia także układ krwionośny i limfatyczny. Procedura SublimeTM posiada większą energią cieplną, co intensywniej oddziałuje na włókna kolagenowe. Rozstępy utrwalone wymagają bardziej agresywnej interwencji, dlatego wykorzystuje się procedurę SublativeTM, której wynikiem jest powstanie nowej skóry. Zabieg VelaShapeII™ jest przeprowadzany na brzuchu, biodrach i udach. Natomiast procedury SublimeTM i SublativeTM mogą być wykonywane na całym ciele, również na piersiach.

– Kuracja dopiero wtedy jest efektywna, kiedy odpowiednio dobierze się parametry. Np. VelaShape II™ posiada specjalny program „Body after Baby” przeznaczony dla młodych mam, które mogą poddać się zabiegowi po upływie minimum 2 miesięcy od porodu, o czym ostatecznie zadecyduje lekarz – dodaje ekspert. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zabiegi usuwania rozstępów często wymagają powtórzenia po upływie miesiąca. Kuracje są całkowicie bezbolesne i bezpieczne, ale powinny być wykonywane tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Komentarze do: Zapomnij o rozstępach!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz