Szukaj

"Mój niepowtarzalny uśmiech" – usta unikalne tak jak odciski palców i własnoręczny podpis

Podziel się
Komentarze0

Usta to zmysłowy element kobiecej twarzy i nieodłączny symbol kobiecości. Ustami wyrażany jest uśmiech, który oznacza radość i zadowolenie. Właśnie z uwagi na niepowtarzalność ust nazywane są zwierciadłem osobowości. Już w starożytności kobiety zaznaczały ich kontur, aby nadać im bardziej wyrazisty kształt stosując substancje o jaskrawym zabarwieniu.

"Mój niepowtarzalny uśmiech" – usta unikalne tak jak odciski palców i własnoręczny podpis

Odpowiednia pielęgnacja pozwala na długo zachować młody i naturalny kształt ust, który tworzy unikalny charakter kobiecego uśmiechu. Medycyna estetyczna oferuje wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które są jedną z  metod uzyskania efektu pięknych a zarazem naturalnych ust.

Podobnie jak niepowtarzalne są odciski palców i własnoręczny podpis, tak samo unikalne są każde usta. Nie ma dwóch takich samych uśmiechów co każdego czyni wyjątkowym. W celu utrzymania jak najdłużej ich naturalnego kształtu, powinny być stale pielęgnowane w taki sposób, aby nie ukrywać ich naturalnego piękna.

W miarę upływającego czasu usta stopniowo tracą swój niepowtarzalny kształt. Za ich wygląd i kondycję odpowiadają mięśnie twarzy. Same usta zbudowane są z mięśnia okrężnego, który pokryty jest skórą pod postacią czerwieni wargowej –  jej charakterystyczny, zmysłowy kolor związany jest z cienką tkanką nabłonka, przez który widoczna jest krew odżywiająca wargi. Mięsień pokryty jest także warstwą białą, czyli skórą znajdującą się nad mięśniem okrężnym ust. O ich kształcie decydują m.in. kąciki ust – połączenie górnej i dolnej wargi, obwódka ust – miejsce gdzie czerwień spotyka się z bielą, linia tworząca górną wargę z mniej lub bardziej wydatnym zagłębieniem na górnej wardze nazywana łukiem Kupidyna, czerwona i biała skóra ust oraz przedłużenie od nosa do warg określane rynienką wargową.


Dlaczego warto się uśmiechać?

Uśmiech lub jego brak świadczy o usposobieniu człowieka oraz jego podejściu do życia. Usta dzięki swojej plastyczności potrafią perfekcyjnie oddać samopoczucie i intencje, często znacznie lepiej niż słowa. Osoby, które się uśmiechają sygnalizują swoje zadowolenie i wyrażają swoje szczęście. Uśmiech wyrażany ustami jest powszechnie oznaką sympatii, a w połączeniu ze śmiechem pozytywnie działa na ciało i na umysł. Kobieta, która często się uśmiecha jest odbierana przez otoczenie za osobę cieszącą się życiem i odnoszącą sukcesy. Uśmiech sprzyja także dobremu nastrojowi, dlatego warto się uśmiechać tak często jak to tylko jest możliwe.


W jaki sposób usta się starzeją?

Usta, tak jak cała skóra twarzy, podlegają procesowi starzenia się, który rozpoczyna się już po 25 roku życia. W wyniku tego procesu następują: osłabienie i zwiotczenie mięśni – usta stopniowo tracą objętość i jędrność, skóra ust wiotczeje, wydłuża się rynienka wargowa. Zmienia się również sama skóra wokół ust: pogłębiają się zmarszczki pionowe wokół ust, dochodzi do zwiotczenia brzegu ust i spłycenia rynienki wargowej. Następuje utrata zagłębienia na górnej wardze przez co zanika łuk Kupidyna.

Jak nadać naturalny kształt i dodać ustom objętości?

Piękne usta to te, które zachowują objętość i zachowują naturalny kształt. Rozwiązaniem stają się dostępne obecnie zabiegi, które przeciwdziałają nieuchronnemu zanikowi naturalnego kształtu ust i odtwarzają ich naturalny wygląd. Najważniejszym składnikiem wypełniaczy skórnych jest kwas hialuronowy pozyskiwany z naturalnych węglowodanów, który pomaga w utrzymaniu objętości i elastyczności skóry. Wypełniacze skórne są stosowane w celu nadania ustom utraconej objętości, podkreślenia konturu ust oraz przywrócenia im nawilżenia. Jednak, aby zabiegi przyniosły pożądany efekt nie wystarczy poddać terapii tylko usta, lecz również ich okolice. Powinny one obejmować wypełnienie kącików ust oraz fałdki nosowo-wargowej, wygładzenie pionowych linii warg oraz niwelowanie tzw. linii marionetki, biegnących od kącików ust do podbródka.

Komentarze do: "Mój niepowtarzalny uśmiech" – usta unikalne tak jak odciski palców i własnoręczny podpis

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz