Szukaj

Makijaż i uczesanie dla kwadratowego kształtu twarzy

Podziel się
Komentarze0

Kwadratowy kształt twarzy nie należy do ideałów i dlatego wymaga trochę więcej zabiegów pielęgnacyjnych, które nadadzą jej ładny wygląd. Przy odpowiednio dobranej fryzurze, a także umiejętnie wykonanym makijażu można zakryć pyzate policzki czy niskie czoło.

Makijaż i uczesanie dla kwadratowego kształtu twarzy

Cechy kwadratowej twarzy

Ogólne wrażenie to szeroka, płaska i kanciasta twarz. Charakterystyczne jest to, że długość i szerokość twarzy jest jednakowa. Czoło niskie i także szerokie. Policzki bardzo często są wystające i znajdują się na jednej linii wraz ze skronią i brodą, a podbródek ma szeroko zaznaczone kąty.

Wizyta u fryzjera

Uczesanie osoby z kwadratową twarzą musi wydłużyć optycznie buzię. Taki efekt najlepiej osiągnąć przy pomocy fryzury, która opada na policzki np. loczki lub pazurki. Kiedy chcemy spiąć włosy, dobrze by kilka kosmyków opadało na kości policzkowe. Możliwa jest grzywka ale tylko asymetryczna i lekka. Ważne by ostre kanty twarzy przełamać miękką linią włosów.

Osoba o kwadratowej twarzy powinna unikać ścięć do linii brody. Takie uczesanie dodatkowo podkreśla kanciastość buzi. Najlepiej by włosy były do ramion lub dłuższe z pazurkami zachodzącymi na policzki.

Makijaż

Głównym zadaniem makijażu w przypadku kwadratowej twarzy jest jej wysmuklenie i wydłużenie, a także załagodzenie ostrych rysów. Ważne by poprzez makijaż płaska twarz nabrała trójwymiarowości, a kości policzkowe zostały zaznaczone.

Jak wykonać makijaż?

Najpierw należy przygotować sobie dwa rodzaje podkładów, a także pudrów. Jasny podkład o kilka tonów od reszty ciała poszerza, uwypukla, a ciemny chowa i wysmukla. Kosmetyk, którym będziemy modelować policzki nie powinien znaleźć się w obszarze : oko – nos – usta – żuchwa bliżej niż na odległość dwóch palców. Twarz wysmuklimy modelując ją linią zbliżoną do pionu, nigdy do poziomu. Ciemne kosmetyki pozwolą nam załagodzić kanty, dokonamy tego muskając pędzlem lub pudrem brązującym wystające części twarzy.

Makijaż i uczesanie to nie wszystko...

Nie zapominajmy, że nie powielamy kształtu twarzy przy ubraniach okalających twarz. Panie z kwadratową twarzą powinny zrezygnować z prostokątnych okularów, kanciastych dekoltów. Wybieramy zawsze miękki kształt, jaki będzie znajdował się blisko twarzy.

Komentarze do: Makijaż i uczesanie dla kwadratowego kształtu twarzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz