Szukaj

Makijaż i fryzura dla twarzy owalnej

Podziel się
Komentarze0

Owalny kształt twarzy uważany jest za idealny i dlatego nie jest trudno dobrać do niej makijaż czy też rodzaj fryzury. To że nie jest trudno nie oznacza, że nie powinnyśmy się wysilać w podkreśleniu naszego piękna. Kilka drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, podkreśli urodę buzi. 

Makijaż i fryzura dla twarzy owalnej


Makijaż:

Najważniejszą zaletą twarzy owalnej jest jej symetryczność oraz proporcjonalność. Dlatego dobrze jest podkreślić kości policzkowe przy pomocy bronzera lub różu, ważne by dobrać taki który współgra z kolorem naszej cery. Umiejętnie podkreślone kości policzkowe będą niezaprzeczalnym atutem twarzy owalnej.

Brwi

Kształt brwi powinien mieć pozostawiony naturalny kontur. Dlatego dobrze jest wyregulować tylko nadmiar włosków z łuku brwiowego. Przy wykonywaniu regulacji brwi mogą zostać przyciemnione brązową konturówką by podkreślić ich kolor.

Rzęsy


Nie zapominaj, że wyretuszowane rzęsy nadadzą piękną oprawę oczom. Możesz zrezygnować z nakładania cieni ale nigdy nie zapominaj o rzęsach.


Usta


Należy wybrać rodzaj pomadki lub błyszczyka, kierując się kształtem lub wielkością ust. Jeżeli usta są małe należy zrezygnować z ciemnych kolorów, a sięgać po jasne, błyszczące pomadki które optycznie powiększą usta.

Fryzura:

Cechą charakterystyczną owalnej twarzy jest jej szerokie czoło i długi podbródek. Właśnie ze względu na te dwa aspekty należy zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej fryzury. Ze względu na to, że taka buzia jest najczęściej wąska i szczupła, powinno się zrezygnować z uczesania którego objętość skupia się u czubka głowy. Również prostowanie włosów nie jest zalecane, gdyż takie uczesanie powoduje optyczne wydłużenie twarzy.

Pamiętaj! Proporcje dolnej części twarzy zostają zaburzone, gdy fryzura jest oklapnięta, a grzywka przysłania oczy.

Wskazówki dotyczące fryzury:

  • Nie noś rozpuszczonych włosów z przedziałkiem na środku,
  • Kiedy decydujesz się na spięcie włosów, dobrym rozwiązaniem jest zaczesanie ich do tyłu, tak by nie było widać przedziałka.
  • Przy wysokim czole dobrze prezentuje się grzywka - ważne by nie „wchodziła” prosto na oczy.
  • Gładkie uczesanie, miękkie fale to fryzura dla Ciebie.

Komentarze do: Makijaż i fryzura dla twarzy owalnej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz