Szukaj

Korektor do twarzy - rodzaje i zastosowanie

Podziel się
Komentarze0

Wypryski, roszerzone naczynka, przebarwienia i cienie pod oczami – wszystko to sprawia, że nasza cera nie wygląda korzystnie. Co zatem zrobić, by zatuszować niedoskonałości na naszej twarzy? Z pewnością pomocny będzie korektor do twarzy. Jak jednak wybrać ten właściwy?

Korektor do twarzy - rodzaje i zastosowanie

Rodzaje korektorów

Rozświetlające mogą służyć do konturowania twarzy oraz jako pomoc przy zredukowaniu widoczności zmarszczek. Poprzez rozjaśnienie, zmarszczki stają się mniej widoczne. Tego typu korektor nie może być zbyt jasny, ani za ciemny. Jego odcień najlepiej sprawdzać w okolicy żuchwy, dzięki czemu kolor będzie wyrównany w stosunku do skóry twarzy i szyi.

Beżowe to korektory w uniwersalnym odcieniu. Można nimi maskować wypryski oraz drobne niedoskonałości i przebarwienia na twarzy. Należy wybrać odcień zbliżony do koloru cery. Korektor nie powinien być ani zbyt jasny, ani za ciemny.

Zielone doskonale sprawdzają się przy cerze naczyniowej. Zielony odcień redukuje czerwoną barwę rozszerzonych naczyń na twarzy. Pomogą także przy maskowaniu rumieńców oraz wyprysków.

Żółte doskonale maskują ciemne cienie pod oczami, gdyż niwelują zmiany o niebieskim i fioletowym odcieniu. Sprawiają, że twarz staje się bardziej promienna, a oczy wyraziste. Dobrze sprawdzą się także przy tuszowaniu siniaków, blizn po poparzeniach oraz przy pojedynczych naczynkach krwionośnych.

Różowy służy do zamaskowania cery poszarzałej i zmęczonej. Doskonale sprawdza się do rozświetlenia łuków brwiowych oraz do tuszowania przebarwień posłonecznych.

Typy korektorów

Ze względu na postać i konsystencję, w jakiej występują korektory, możemy wyróżnić kilka ich rodzajów:

W sztyfcie raczej nie nadaje się do stosowania pod oczy, gdyż jego konsystencja jest zbyt gęsta i trudno rozprowadzić go na delikatnej skórze pod oczami. Ponadto zastosowanie go w tym miejscu może doprowadzić do przesuszenia skóry, przez co szybciej widoczne będą zmarszczki. Idealnie sprawdza się natomiast do tuszowania wyprysków i pojedynczych przebarwień.

W kremie stanowi dobry sposób na maskowanie przebarwień pod oczami. Sprawdza się także przy tuszowaniu zaczerwień i wyprysków. Zazwyczaj jest mocnokryjący. Można nakładać go opuszkami palców.

W pędzelku idealny jest do rozświetlania załamań na skórze (np. koło nosa czy nad wargami). Może zamaskować również drobne zmarszczki, gdyż ma lekką i płynną konsystencję.

Jak nałożyć korektor pod oczy?

Maskowanie cieniów pod oczami rozpoczynamy od użycia korektora przy wewnętrznych kącikach oczu. Można to zrobić palcami, dzięki czemu ciepło dłoni dodatkowo podgrzeje kosmetyk, którego używamy. Korektor można nałożyć także przy pomocy specjalnego pędzelka, który ułatwia aplikację. Robimy kilka punktów korektorem, a następnie delikatnie go wklepujemy. Pamiętajmy przy tym, by nie trzeć delikatnej skóry pod oczami. Korektora nie używamy po zewnętrznej stronie oczu, gdyż uwidocznilibyśmy zmarszczki.

Jak nałożyć korektor na pojedyncze przebarwienia?

Na pojedyncze niedoskonałości, nakładamy korektor punktowo. Na wypryski lub naczynia krwionośne najlepiej sprawdzają się korektory w sztyfcie. Jeśli jest to większe skupisko przebarwień, warto wybrać korektor w pędzelku lub kremie.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Korektor do twarzy - rodzaje i zastosowanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz