Szukaj

Jak skutecznie usunąć zbędne owłosienie?

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta marzy o tym, żeby mieć zadbane, gładkie ciało bez zbędnego owłosienia. Niestety nie zawsze jest tak jak chcemy i często panie borykają się z problemem szybkiego odrastania czy też wrastania włosków. Na szczęście na rynku istnieje szeroka oferta środków, która skutecznie pomoże nam uporać się ze zbędnym owłosieniem.

Jak skutecznie usunąć zbędne owłosienie?


Bezboleśnie


Najbardziej powszechną, a także najmniej bolesną metodą usuwania włosów jest ich golenie. Golarki są tanie i łatwe w użyciu, a przy tym dzięki nim w krótkim czasie nasze ciało staje się gładkie. Niestety po zgoleniu owłosienia w dość szybkim czasie odrasta ono na nowo. Dlatego golenie bywa uciążliwe, gdyż zazwyczaj co drugi dzień należy powtarzać tę czynność.

Alternatywą dla golenia jest wyrywanie włosków wraz z cebulką. Do tego celu możemy użyć depilatora lub wosku. Minusem tej metody jest jej bolesność, a także fakt że efekt nie utrzymuje się zbyt długo. Zdarza się oczywiście, że po depilacji włosy nie odrastają nawet przez dwa tygodnie. Innym minusem jest to, że spora część włosów jest tylko urywana co powoduje, że odrastają silniejsze.


Preparaty chemiczne


Bardzo popularnym sposobem na zbędne owłosienie są kremy lub pianki do depilacji. Skład chemiczny tych preparatów jest bardzo silny, przez co może wywoływać uczulenie a także podrażniać naszą skórę. Jednak nie należy się zniechęcać, gdyż w dobrych drogeriach możemy dostać środki depilacyjne dla skóry alergicznej lub atopowej. Działają one znacznie łagodniej, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Kremy do depilacji podobnie jak golarka są bardzo szybką metodą ale niestety ich skuteczność trwa zaledwie 3-4 dni i włosy zaczynają odrastać.

Ze względu na szybkie odrastanie włosów, depilację należy regularnie powtarzać.

Inne metody usuwania owłosienia


Coraz popularniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia jest laser. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, która trwale usuwa włosy. Laser zalicza się do zabiegów medycyny estetycznej i jest wykonywany tylko w profesjonalnych gabinetach. Jego niewątpliwą zaletą jest bezbolesność, a także to że nie podrażnia on skóry a włosy nie wrastają.

Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu macierzy włosa przez co skutecznie zostaje on usunięty. Osoby z bliznami, zmianami skórnymi a także nadwrażliwości na działanie światła nie powinny podawać się zabiegowi.

Przed zabiegiem pacjentka powinna poddać się konsultacji lekarskiej by móc wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Komentarze do: Jak skutecznie usunąć zbędne owłosienie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz