Szukaj

Jak poprawić owal twarzy?

Podziel się
Komentarze0

Z biegiem czasu skóra twarzy traci swoją sprężystość i gładkość. Jej kontur przestaje być idealny i widoczny staje się drugi podbródek. Co zrobić, aby zredukować te objawy i przywrócić twarzy młody wygląd?

Jak poprawić owal twarzy?

Utrata elastyczności i jędrność skóry to problem, który nasila się wraz z wiekiem. Owal twarzy nie jest już tak wyraźny i pojawiają się liczne niedoskonałości. Aby spowolnić zachodzące zmiany i poprawić swoje samopoczucie, warto poznać metody, które skutecznie opóźnią procesy starzenia.

Dlaczego skóra traci sprężystość?

Pogorszenie kondycji cery to wynik zmian zachodzących w tkance łącznej, zawierającej m.in. kolagen i elastynę. Zmniejszenie sprężystości tych włókien powoduje widoczne osłabienie naskórka, który  staje się zwiotczały. Na zmianę owalu twarzy może wpływać zła postawa ciała, częste garbienie się i pochylona głowa, czemu sprzyja siedzący tryb pracy. Widoczne osłabienie napięcia skóry może również pojawić się w odpowiedzi na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, stres, a nawet niewłaściwą dietę. Delikatnej cerze nie służą także używki, takie jak: alkohol i palenie papierosów.

Dodatkowo, niekorzystnie na jej wygląd wpływają niektóre czynniki zewnętrzne takie jak: zanieczyszczenie środowiska, silny wiatr, mróz i długie opalanie. Szkodliwe działanie promieni słonecznych sprawia, że naskórek szybko traci naturalną ochronę, staje się przesuszony i szorstki w dotyku. Długie godziny spędzone na plaży bez odpowiedniej ochrony w postaci kremu z wysokim filtrem UV przyspieszają proces powstawania zmarszczek, które są głębsze od tych powstających naturalnie w wyniku upływu lat. Jak spowolnić ten proces?Domowe sposoby pielęgnacji

Podstawą troski o skórę twarzy jest jej codzienna pielęgnacja. Pierwszym krokiem do zredukowania widocznych zmian powinna być odpowiednia profilaktyka w postaci preparatów ujędrniających o właściwościach liftingujących, pobudzających produkcję kolagenu. Kosmetyki powinno zmieniać się w zależności od pory roku i indywidualnych potrzeb skóry. Raz w tygodniu warto wykonać oczyszczający peeling, który można połączyć z delikatnym masażem. W ten sposób pobudzimy krążenie krwi odpowiedzialnej za dostarczenie tlenu do każdej komórki skóry. Szybką poprawę napięcia naskórka twarzy przyniesie także domowa maseczka wykonana z ubitego białka z dodatkiem kilku kropli cytryny, którą po 20 minutach spłukujemy letnią wodą. Dzięki temu  nasza twarz będzie świeża i gładka.Innowacyjne zabiegi

Z biegiem lat kiedy skóra twarzy traci swoją naturalną elastyczność domowe sposoby pielęgnacji mogą okazać się niewystarczające. Warto wtedy zastanowić się nad rozwiązaniami z zakresu medycyny estetycznej. Najlepsze efekty poprawy konturu twarzy przyniosą zabiegi oparte na technologii elõs, na której bazuje np. platforma eTwo. 

Cały zabieg jest dwufazowy. Pierwsza jego część ma na celu objętościowe przemodelowanie kolagenu w głębszych warstwach skóry. Procedura ta polega na równoczesnej emisji światła o wyjątkowo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Druga część oparta jest na subablacyjnym zabiegu frakcyjnym, czyli silnym działaniu na skórę za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa jej warstwy. Połączenie obydwu procedur pozwala na widoczne podniesienie owalu twarzy i ujędrnienie obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej. Atutem tej metody jest niewielkie uszkodzenie naskórka, a co za tym idzie niedługi okres rekonwalescencji. – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają wymodelować owal twarzy i przywrócić skórze młody wygląd.

Komentarze do: Jak poprawić owal twarzy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz