Szukaj

Depilacja intymna coraz bardziej powszechna

Podziel się
Komentarze0

Blisko 80% młodych Polek uważa depilację okolic intymnych za obowiązkowy punkt pielęgnacji ciała, na równi z usuwaniem włosów z nóg i pach. Niestety, u części pań depilacja wiąże się często z przykrymi konsekwencjami , jak zapalenie mieszków włosowych, alergia czy zachwianie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Jak temu zapobiec?

Depilacja intymna coraz bardziej powszechna

Zbliżają się wakacje, czyli letni czas wyjazdów, urlopów, opalania i kąpieli. Warto pomyśleć o depilacji intymnych części ciała, która zapewni nam nie tylko komfort estetyczny, lecz także pozwoli utrzymać higienę miejsc intymnych. Jednak jak się okazuje, depilacja intymna nie jest taka prosta: wrastające włoski, ból, dyskomfort – to kłopoty, na które na rozmaitych forach skarżą się zwolenniczki depilacji intymnej. Depilacja włosków w najbardziej wrażliwych obszarach ciała powinna podlegać kilku zasadom, które pozwolą znacznie ograniczyć takie problemy.

Depilacja brazylijska


Najbardziej radykalnym zabiegiem depilacyjnym jest tzw. depilacja brazylijska, która polega na usunięciu z ciała każdego włoska od pępka w dół. Za pomocą gorącego wosku lub pasty cukrowej usuwa się owłosienie nie tylko na wzgórku łonowym, ale i na wargach sromowych czy w okolicy odbytu (tzw. depilacja głęboka).

Ten niełatwy z technicznego punktu widzenia zabieg powinno się przeprowadzać w renomowanym salonie kosmetycznym. Szczególnie ważne przy tej metodzie jest zachowanie zasad higieny. Kosmetyczka powinna posługiwać się jednorazową szpatułką do nakładania wosku czy pasty cukrowej, a stół po każdej klientce powinien być starannie dezynfekowany.

Linia bikini

Depilacja okolic bikini polega na usunięciu jedynie tych włosków, które wystają poza linię bielizny. Jest ona znacznie prostsza i większość pań z powodzeniem wykonuje ją samodzielnie. Osoby o skórze skłonnej do alergii powinny zapomnieć w tym przypadku o chemicznych preparatach do depilacji, takich jak żele, pianki czy kremy. Znacznie lepsza okaże się maszynka do golenia na sucho lub ciepły wosk.

Depilować należy się zawsze „z włosem", a po zabiegu dezynfekować skórę, co zmniejszy ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosowych. Jeśli skóra po zabiegu jest mocno podrażniona i opuchnięta, należy zastosować kompres z lodu i preparat zawierający d-pantenol, który złagodzi ból. Obolałe miejsca można również posmarować kremem dla dzieci przeciwko odparzeniom lub męskim balsamem po goleniu dla skóry wrażliwej.


Dobre efekty dają też kompresy z herbaty lub rumianku. Jeśli włoski niechętnie poddają się depilacji woskiem, a ogolone - odrastają jeszcze tego samego dnia, należy przecierać je wodą utlenioną przez około 2 tygodnie. Dzięki temu staną się znacznie słabsze, a część po prostu się wykruszy.

Dyskomfort można zminimalizować

Rozważając depilację, szczególnie w wariancie brazylijskim, trzeba pamiętać, że włosy w miejscach intymnych pełnią ważne funkcje, między innymi stanowią naturalną barierę i dzięki temu chronią wrażliwe obszary ciała. Z drugiej jednak strony włosy łonowe stanowią doskonałe miejsce dla rozwoju bakterii i utrudniają utrzymanie higieny - szczególnie w gorące letnie dni czy podczas menstruacji. Sposobem na pogodzenie depilacji z zachowaniem właściwej flory bakteryjnej pochwy jest stosowanie probiotyków ginekologicznych, np. Trivagin.

Preparaty te zawierają pożyteczne bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają także za utrzymanie prawidłowego, kwaśnego środowiska pochwy. Najwygodniejsze w użyciu są probiotyki doustne nowej generacji, takie jak Trivagin. Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, jak tradycyjnych globulek dopochwowych, nie brudzi bielizny i pozwala zachować komfort życia intymnego. Trivagin, doustny probiotyk ginekologiczny, można stosować także podczas menstruacji.

Szykując się na wakacyjny wyjazd nie zapomnijmy o wcześniejszych zabiegach kosmetycznych mających zapewnić nam komfort w bikini. Pamiętajmy także przy tym o naszym zdrowiu intymnym i zawczasu spakujmy do wakacyjnej kosmetyczki odpowiednie preparaty, które pozwolą nam spędzić urlop bez zdrowotnych niespodzianek.

Komentarze do: Depilacja intymna coraz bardziej powszechna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz