Szukaj

Sama myśl o rozmowie z kobietą sprawia, że mężczyźni głupieją

Podziel się
Komentarze0

Pewne badanie wykazało, że mężczyzna, który przygotowuje się do rozmowy z kobietą, ma gorsze wyniki w testach kognitywnych. A odwrotna sytuacja się nie zdarza. Czy kobiety zawracają w głowach tym mężczyznom? Historia ta wywołuje uśmiech na twarzy, na samym początku nowego roku.


A rezultaty te wynikają z pewnego badania holenderskiego, opublikowanego ostatnio w Archives of Sexual Behavior.

Okazuje się, że kobiety zachowują spokojny umysł, kiedy przychodzi im skonfrontować się z mężczyzną. Badania już wcześniej wykazały, że tuż po spotkaniu, mężczyźni tracą swoje możliwości, ponieważ mają większe tendencje niż kobiety do nadawania wszystkiemu seksualnego znaczenia: każdej codziennej sytuacji, w którą jest zamieszana osoba płci przeciwnej.

A więc, przejmują się swoim wizerunkiem i próbują oszacować zainteresowanie potencjalnej partnerki seksualnej. Częściowo więc posługują się swoimi zasobami poznawczymi, aby uwodzić, a w ten sposób pozbawiają się niektórych funkcji intelektualnych.

Mężczyźni tracą, kobiety nie

Tym razem, badacze holenderscy wykazali, że takie same zjawisko można zaobserwować, kiedy mężczyźni przygotowywali się do kontaktu z kobietą. Aby dotrzeć do takich wniosków, psychologowie przeprowadzili test semantyczny na 90 dziewczętach i chłopcach, wmawiając uczestnikom, iż brali oni udział w doświadczeniu na temat języka. 


Uczestnikom powiedziano więc, że po pierwszym teście jest przewidziany drugi, i tym razem, obserwator albo obserwatorka połączy się z ich kabiną, aby oznajmić początek doświadczenia, gdzie ochotnik będzie musiał przeczytać tekst do kamery. Uczestnicy wiedzieli więc, że będą mieli do czynienia z osobą tej samej płci albo przeciwnej.

W pierwszym teście, zdolności kobiet okazały się równe, niezależnie od tego, czy prowadzący doświadczenie był kobietą czy mężczyzną. Natomiast, mężczyźni wierzący, iż będą mieli do czynienia z kobietą, osiągali gorsze wyniki. A jednak, obserwatorka ta nawet nie była realna, ponieważ testy zostały zautomatyzowane. Ale uczestnicy o tym nie wiedzieli.

Trzeba jeszcze zrozumieć bardziej dokładnie dlaczego tylko mężczyźni są dotknięci tym zjawiskiem. Teoria zakłada, że mężczyźni próbują uwieść kobiety, aby nie stracić okazji na stosunek seksualny z potencjalną partnerką. A ta teoria zapisuje się w nieco szerszą hipotezę, która chce, żeby mężczyźni, którzy dysponują milionami plemników dziennie, próbowali zapłodnić największą możliwą liczbę kobiet.

Podczas gdy kobiety mają ograniczoną liczbę komórek jajowych, i wolą skoncentrować się na jednym partnerze, który jest tego wart. Jednakże, teorię tę poddano w wątpliwość, ponieważ kobiety nie są tak mądre i wierne, jak zakładają to modele. A niektóre kobiety nawet nie chcą mieć dzieci.

Więc, nawet jeśli doświadczenie to pokazuje, że mężczyźni stają się głupsi, kiedy wchodzą w interakcje z kobietami, a odwrotna sytuacja nie ma miejsca, to przyczyny takiego stanu rzeczy są raczej niejasne...

Komentarze do: Sama myśl o rozmowie z kobietą sprawia, że mężczyźni głupieją

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz