Szukaj

Pediatrzy są przeciwko surowszym wyrokom dla nastolatków

Podziel się
Komentarze0

Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne (Société canadienne de pédiatrie, SCP) stwierdza, iż nakładanie surowszych wyroków poczynając od 14 roku życia na młodych ludzi skazanych za ciężkie albo brutalne przestępstwa, będzie miało bardzo poważne konsekwencje negatywne.Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne łączy się z innymi oraganizacjami, takimi jak kanadyjskie stowarzysznie adwokackie (Association du Barreau canadien), aby poprosić rząd Kanady o zweryfikowanie modyfikacji dotyczących prawa karnego dla nastolatków.

Projekt prawa C-4 najpierw został przedlożony w marcu 2010 roku, ale z różnych względów nie przeszedł. Został więc złożony na nowo, na początku nowego posiedzenia parlamentu.

Jean-Yves Frappier, przewodniczący Kanadyjskiego Towarzystwa Pediatrycznego, uważa, że zaproponowane modyfikacje mogą spowodować powstawanie wielkich luk w wykształceniu oraz w opiece zdrowotnej, które mogą skutkować bardzo negatywnie dla zdrowia osadzonych nastolatków.


Jean-Yves Frappier sądzi również, że wrażliwa i skuteczna polityka społeczna powinna zwracać uwagę na fakt, iż nastolatki różnią się od dorosłych. Ocenia on, że aktualne prawo kanadyjskie, które respektuje postanowienia konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, dotyczące praw dzieci, wspiera readaptację oraz reintegrację. Zaproponowane zmiany grożą tym, iż położą akcent na osadzeniu, według doktora Frappier.

Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne proponuje raczej, aby rząd federalny współpracował z rządami prowincjonalnymi, w celu ustalenia strategii narodowej, zapobiegającej popełnianiu przestępstw przez młodych ludzi, wliczając w to także wykrywanie oraz leczenie problemów zdrowia psychicznego oraz zaburzeń zachowania.

Młodzi ludzie, skazani i osadzenie za daną zbrodnię, powinni również otrzymać odpowiednią opiekę oraz leczenie w dziedzinie zdrowia psychicznego i umysłowego, przystosowaną do ich rozwoju.

Komentarze do: Pediatrzy są przeciwko surowszym wyrokom dla nastolatków

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz