Szukaj

Nadzór nad byłymi partnerami przez Facebooka

Podziel się
Komentarze0

Na całym świecie jest ponad 900 milionów aktywnych użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Szacuje się, że aż jedna trzecia internautów korzysta z Facebooka w celu śledzenia miłosnych poczynań swoich byłych partnerów. „Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking” sugeruje, że może to utrudniać powrót do pełnej równowagi po rozstaniu.Wnioski oparto na badaniu 464 internautów, których zapytano o kontakty z byłymi partnerami przez serwis Facebook oraz ich formę psychiczną po rozpadzie związku.

Specjaliści ocenili, jaki wpływ na stan emocjonalny wywiera ciągła kontrola poczynań byłych partnerów poprzez monitorowanie ich zdjęć i komentarzy w serwisie Facebook.

Zobacz również:W teście zwrócono uwagę na takie parametry jak: negatywne uczucia, pożądanie seksualne, tęsknota za byłym partnerem oraz poczucie ograniczonego rozwoju osobistego.

Brenda K. z Interactive Media Institute w San Diego  podsumowuje: „Wirtualny kontakt z byłym partnerem może utrudniać odzyskanie równowagi psychicznej po rozstaniu, w takim samym stopniu jak osobisty kontakt z nim.”

Komentarze do: Nadzór nad byłymi partnerami przez Facebooka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz