Szukaj

Facebook uruchamia nową zakładkę zapobiegającą samobójstwom

Podziel się
Komentarze0

Doradcy kryzysowi będą dostępni poprzez Facebook, aby rozmawiać z użytkownikami, którzy mają tendencje samobójcze. Nowy program ułatwia wszystkim, którzy wyrażają jakąkolwiek myśl samobójczą, otrzymanie pomocy.


Agencja Associated Press donosi, iż gigant sieci społecznościowych dodał zakładkę, która pozwala użytkownikom na stały kontakt z doradcami kryzysowymi poprzez chat.

Jak to działa? Jeżeli jakiś użytkownik dostrzega myśl samobójczą na stronie swojego przyjaciela, może zgłosić to do Facebooka jednym prostym klinięciem w link do komentarza. Facebook wysyła bezpośredni mail do osoby, która zamieściła samobójczy komentarz, w którym zachęca użytkownika do zadzwonienia na gorącą linię albo do klinikęcia w link, aby rozpocząć poufną rozmowę z doradcą.

Firma mówi, iż nie będzie aktywnie przeszukiwać stron, aby znaleźć użytkowników znajdujących się w niebezpieczeństwie, ponieważ takie działania byłyby niepraktyczne, biorąc pod uwagę potężną liczbę ludzi, którzy codziennie przesiadują na swoich profilach.


Ludzie, którzy naprawdę mają dobre pojęcie o tym, co się dzieje z tobą, to są twoi przyjaciele, a więc zachęcamy ich do przemówienia i dajemy im prosty sposób, dzięki któremu mogą ci pomóc. Proste, szybkie klinięcie, mówi Fred Wolens, menager Facebooka, w wywiadzie dla Associated Press.

Zmiany te prezentują ostatni, najświeższy krok Facebooka, który stara się, żeby serwis był jak najbezpieczeniejszy dla 800 000 000 użytkowników na całym świecie.

Jeszcze wcześniej tego roku, strona dokonała zmian, które pozwalają użytkownikom zgłaszać dręczenie, nagabywanie, fałszywe profile oraz obraźliwą zawartość.

W zasadzie, zarówno Yahoo, jak i Google, mogą się już pochwalić, iż mają tego rodzaju serwis, pomagający ludziom z tendencjami samobójczymi. Kiedy ktoś bowiem wklepuje w wyszukiwarkę termin „samobójstwo”, obydwie wyszukiwarki dostarczają jako pierwszy rezultat numer do National Suicide Prevention Lifeline.

Komentarze do: Facebook uruchamia nową zakładkę zapobiegającą samobójstwom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz