Szukaj

5 elementów udanego życia seksualnego

Zaskoczymy cię - nie będzie to tekst o żadnych technikach miłosnych, o żadnych pozycjach seksualnych, ani o wyrafinowanych pocałunkach. Udane życie seksualne zależy od kilku kluczowych elementów, a niektórych z nich możesz nawet nie łączyć z seksem.


1. Mocne poczucie własnej wartości

Nic nie działa tak dobrze, jak mocne poczucie własnej wartości. Możesz przestudiować kamasutrę, znać wszystkie tajniki seksu tantrycznego, ale bez mocnego poczucia własnej wartości nie będziesz miała nawet odwagi tych technik zastosować. Dlatego, choć nie jest to łatwe, pracuj nad wzmacnianiem poczucia własnej wartości codzienne. Stosuj afirmacje, przypominaj sobie swoje sukcesy, bądź świadoma własnych atutów. Daj sobie prawo do błędów, dowartościowuj i siebie, i bliskie ci osoby. I bądź ze sobą szczera - nie rób niczego, na co nie masz ochoty (nie tylko w łóżku), albo z czym czujesz się niekomfortowo. To brak szacunku dla samej siebie.

2. Rozmowa


Zdarza się, że partner sam wie, dokąd zmierzać pocałunkami, jak długo powinny one trwać i jakie pieszczony powinny nastąpić po nich. Zdarza się. Najczęściej w amerykańskich filmach romantycznych, ale się zdarza. Nie licz jednak na to, że akurat twój partner posiadł umiejętność czytania w myślach i realizowania niewypowiedzianych pragnień. Rozmowy na temat seksu bywają nie tylko podniecające, ale też pozwalają wam odkrywać wzajemnie własne potrzeby, preferencje, oczekiwania, zarówno w zakresie ulubionych pozycji, jak i  natężenia pieszczot, gry końcowej czy spraw dotyczących higieny. Intymne rozmowy także zbliżają do siebie partnerów. Obowiązują tutaj dwie zasady: szczerość wypowiedzi i delikatność przekazu. W końcu obydwoje chcecie udoskonalić swoje życie seksualne.

3. Antykoncepcja

To naprawdę ważny składnik życia intymnego. Jeżeli nie pragniecie mieć dziecka, strach przed zajściem w ciążę może popsuć ci całą radość ze stosunku seksualnego. Są metody nie obarczające organizmu kobiety skutkami ubocznymi i nie psujące jakości seksu, jak np. komputery cyklu Lady-Comp czy Pearly. „Choć to kobieta używa komputera cyklu, wiemy od naszych klientek, że ich partnerzy praktycznie od początku przejawiają mocne zainteresowanie nie tylko samym elektronicznym urządzeniem, ale także – cyklem kobiety.” - mówi Aleksandra Demiańczyk, biolog, ekspertka ds płodności dystrybutora komputerów cyklu Lady-Comp. „Używanie przez partnerkę czy żonę komputera cyklu to także wspaniały sposób na rozpoczęcie rozmowy o biologii cyklu, życiu seksualnym i preferencjach obojga partnerów. Mężczyzna poznając cykl swojej żony dzięki urządzeniu, ma dużo większe szanse na zrozumienie jej i jej potrzeb, zmieniających się przecież wraz z cyklem. Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej naturalne zwyżki libida w okolicy owulacji nie istnieją. Często libido jest obniżone przez antykoncepcję. Przy stosowaniu np. komputerów cyklu ten fakt nie istnieje, a para często na nowo odkrywa własną seksualność i namiętność. ”


4. Zbliżone temperamenty

Podobne temperamenty seksualne są niezmiernie ważnym elementem udanego życia intymnego. Nie istotne są tutaj globalne statyski ile razy w ciągu tygodnia Polacy, czy Europejczycy uprawiają seks i jak długo on trwa. Ważne jest to, jak często wy macie ochotę uprawiać seks i czy są to podobne oczekiwania. Rozminięcie się z potrzebami i oczekiwaniami w tej sferze, rzutuje na wszystkie pozostałe sfery związku. Co ważne temperamenty nie ulegają zasadniczo zmianie. Oczywiście rytm seksualny pary ulega zmianie w zależności od okoliczności życiowych, jak np. urodzenie dziecka praktycznie zamyka ten rozdział przynajmniej na kilka tygodni. Po pewnym jednak czasie (krótszym, bądź dłuższym) para wraca do swojego rytmu seksualnego.

5. Miłość doskonała

Amerykański psycholog Robert Sternberg w 1986 roku zaproponował trójczynnikową koncepcję  miłości. Według niego na miłość składają się: intymność, namiętność i zaangażowanie. Na początku związku nie trudno o szalone, pełne uniesień noce, gdyż namiętność w miłości romantycznej odgrywa najważniejszą rolę. Jednakże, to równowaga trzech elementów jest wyznacznikiem miłości doskonałej. Jakikolwiek niedobór jednego z elementów widać zarówno w życiu codziennym, jak i... w łóżku. Czym jest seks bez intymności? Czym bez zaangażowania? Czym bez namiętności? Już dawno naukowcy odkryli, że życie seksualne osób będących w stałych związkach jest dużo bardziej udane, niż singli. Cóż, tylko w stałym związku mamy szansę na rozwijanie wszystkich elementów miłości doskonałej.

***

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, to urządzenia medyczne, które jako jedyne na polskim rynku komputery cyklu posiadają certyfikat urządzenia medycznego wysokiej klasy IIB w oparciu o regułę 14 (ANTYKONCEPCJA). Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wykorzystują zaawansowane metody statystyczne, a także własną bazę danych ponad miliona cykli kobiet, które służą do precyzyjnego określania fazy płodnej i niepłodnej cyklu kobiety na podstawie pomiaru temperatury w jamie ustnej. 14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wynosi 99,3% (współczynnik Pearl'a – 0,64). Komputery cyklu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie powodują skutków ubocznych.

www.ladycomp.pl

Komentarze do: 5 elementów udanego życia seksualnego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz