Szukaj

Zaburzenia erekcji a sport

Problem z osiągnięciem erekcji dotyczy obu partnerów. To jedno z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych mężczyzny, wpływa na jakość życia. Zaburzenia wzwodu to bark zdolności do osiągania lub utrzymania wzwodu członka. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ na zaburzenia erekcji ma sport.

Zaburzenia erekcji a sport

Przeprowadzone badania wśród kolarzy i pływaków wykazały, że problemy ze wzwodem miało tylko 4% kolarzy i 2% pływaków. Najwięcej kłopotów z czuciem w obrębie genitaliów mają rowerzyści. W przeprowadzonym sondażu zauważono, iż po godzinie jazdy 83% mężczyzn odczuwa zaburzenie czucia. Im więcej godzin spędzasz na rowerze wciągu tygodnia tym bardziej te dolegliwości mogą się nasilać.

Aby złagodzić te dolegliwości należy stosować siedzenie na szerokim siodełku i przez minute jeździć na rowerze w pozycji stojącej. Wniosek jest taki, iż odpowiednie siodełko, którego czubek skierowany jest lekko w dół oraz od czasu, do czasu jazda prowadzona na stojąco zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości i wystąpienie upośledzenia potencji.

Na przykładzie jazdy na rowerze możemy zauważyć jak ważne dla prawidłowej erekcji utrzymanie jest nieuszkodzonych naczyń krwionośnych. Jeżeli wydłużymy czas dopływu krwi do prącia poprzez naczynia krwionośne, zwiększymy równocześnie czas potrzebny do osiągnięcia erekcji.

Ważne aby pamiętać, iż uprawianie sportu na pewno polepszy nasza kondycje fizyczną i tym samym pozytywnie wpłynie na jakość życia seksualnego. Zdrowy, wysportowany mężczyzna czuje się pewniej i tym samym staje się sprawniejszym kochankiem dla swej partenrki.

Komentarze do: Zaburzenia erekcji a sport

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz