Szukaj

Zaburzenia erekcji

Pierwsze wzmianki o zaburzeniach erekcji możemy dostrzec już w starożytności. Wtedy to słynny lekarz Hipokrates rozpoznał i opisał zaburzenia ze wzwodem u jemu potomnych. Stwierdził on,że jest to wynikiem częstego jeżdżenia na koniu, wniosek ten nasunął się po zauważeniu, iż biedni chłopi którzy chodzą na piechotę takich problemów nie odczuwają.

Zaburzenia erekcji

Obecnie zaburzenia erekcji są sporym problemem, a liczba mężczyzn skarżących się na tę dolegliwość wzrasta wraz z wiekiem. Nie są to tylko i wyłącznie kłopoty starszych panów. Szacuje się, iż cierpi na nie około 7% mężczyzn w przedziale wiekowym od 18 do 29 lat. Około 9% panów w wieku 30-39 lat , oraz 11% 40-49 latków.

Przyczyny występowania zaburzeń erekcji jest kilka między innymi: problemy z hormonami tarczycy, zaburzenia psychiczne, mała ilość testosteronu we krwi, choroby psychiczne.

Nad przyczynami i sposobem radzenia z nimi skupia się kolejny artykuł dostępny na stronie biomedical.pl http://www.biomedical.pl/mezczyzna/przyczyny-zaburzen-erekcji-jak-sobie-z-nimi-radzic-1456.html

Komentarze do: Zaburzenia erekcji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz