Szukaj

Wpływ zaburzeń seksualnych na związek

Zaburzenia erekcji do których należy problem z osiąganiem wzwodu czy  krew w spermie. A także inne zaburzenia w strefie seksualnej zawsze odbijają się na obojgu partnerach. Jest to szczególnie dostrzegalne w związkach u których nie ma nawyku rozwiązywania problemów poprzez szczera rozmowę.

Wpływ zaburzeń seksualnych na związek

Istnieje kilka powodów zaburzeń. Kobieta może czuć się odrzucona, gdy partner nagle przestaje kochać się z nią regularnie i zaczyna się ona zastanawiać nad powodem tego stanu rzeczy. Podobnie dzieje się w wypadku, gdy kobieta zaczyna tracić zainteresowanie seksem. Skutkiem tego może być problem seksualny u jej partnera: spadek libido, impotencja lub przedwczesny wytrysk. Z tego powodu pary mające kłopoty z współżyciem powinny skorzystać z terapii związków przynosi to pozytywny skutek i pozwala na nowo cieszyć się udanym seksem.

Nikogo nie można winić za problemy związane z seksem. Zazwyczaj dotyczą one obojga partnerów. Dlatego zamiast obarczać się nawzajem winą , należy wspólnie poszukać rozwiązania kłopotów. Problemy seksualne u jednego partnera zwiększają ryzyko jego wystąpienia u drugiego kochanka. Dobrym przykładem może być pochwica u kobiet, czyli bolesny, niekontrolowany skurcz mięśni pochwy - u około 30% partnerów których partnerki cierpią na to zaburzenie stwierdzono problemy z osiągnięciem wzwodu.

Większość mężczyzn przykłada bardzo dużą wagę do prowadzenia aktywnego życia seksualnego. W momencie w którym zaczynają mieć z nim problemy są zbyt zawstydzeni, by rozmawiać o tym z partnerką a tym bardziej z lekarzem. Taki brak komunikacji często przyczynia się do tego,że mężczyzna zamiast omówić problem z partnerką - woli unikać wstydliwej sytuacji i stroni od seksu , a także broni się przed jakąkolwiek forma kontaktu intymnego.

Kobieta i mężczyzna często mają różne oczekiwania względem seksu. Mężczyzna najczęściej oczekuje szybkiego uzyskania wzwodu i stosunku z partnerką. Kobieta w relacji z partnerem szuka intymności i czułości. Często obserwuje się, iż nieporozumienia i osłabienie więzi objawiają się problemami z seksem. Fakt, iż nasze potrzeby są tak różne potęguje konieczność dobrej i pełnej komunikacji. Bez względu na skrępowanie , zażenowanie o seksie należy i trzeba rozmawiać. To jedyny sposób aby osiągnąć kompromis.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z zaburzeniami seksualnymi u mężczyzn , jak i także u kobiet. Środki farmakologiczne, ćwiczenia mięśni dna miednicy, środki mechaniczne, jak iniekcja, pompka próżniowa, środki nawilżające dla pań, terapia hormonalna. Ale nawet najlepsza pigułka nie zastąpi szczerej rozmowy. Czynniki psychologiczne mają ogromny wpływ na udane pożycie erotyczne.

Dlatego bardzo ważne , jest wypracowanie kompromisu w związku dotyczącego naszych oczekiwań. Szczera rozmowa bardzo często przyczynia się do rozwoju uczucia w związku. Jeżeli, jednak ona nie wystarcza warto zgłosić się o pomoc do psychologa lub seksuologa, a on na pewno pomoże znaleźć rozwiązanie problemu.

Komentarze do: Wpływ zaburzeń seksualnych na związek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz