Szukaj

STOP przemocy wobec kobiet!

Podziel się
Komentarze0

Warsztaty samoobrony dla kobiet „Obroń się Sama!”, zainicjowane przez aktora i posiadacza czarnego pasa w karate Roberta Moskwę, będą dostępne dla Warszawianek 11 i 18 marca. Szkolenia będą częścią międzynarodowej akcji na rzecz zaprzestania przemocy wobec kobiet V-DAY.Akcję współtworzą studenci Uniwersytetu Warszawskiego.


V-Day to zapoczątkowany przez Eve Ensler, autorkę znanej  na całym świecie sztuki „Monologi Waginy”, międzynarodowy ruch na rzecz zaprzestania przemocy wobec kobiet i dziewczyn. W  lutym, marcu i kwietniu, co roku, w ponad 140 krajach na całym świecie odbywają się spotkania edukacyjne, warsztaty, happeningi, kampanie społeczne i wiele innych inicjatyw, mających na celu uświadomienie ludziom, jak często kobiety i dziewczyny stają się ofiarami przemocy.

Choć V – Day odbywa się pod różnymi szerokościami geograficznymi, organizatorzy pragną przekazać tę samą ideę  - doświadczanym przez kobiety na całym świecie gwałtom, pobiciom, związkom kazirodczym, do których nakłaniają je ich własne rodziny, cielesnym okaleczeniom wykonywanym w myśl religijnych i kulturowych rytuałów, czy prostytucji można zapobiec, należy tylko zdecydowanie reagować na każdy akt przemocy i działanie wbrew woli kobiety.   


W tym roku warszawską akcję V- Day, (9 – 30 marca) wzbogacą także warsztaty z cyklu „Obroń się Sama”, które poprowadzi Robert Moskwa, medalista Mistrzostw Europy w karate (2. Dan) i aktor znany z serialu „M jak miłość" . Na warsztacie nauczy Panie, jak niewielkim wysiłkiem i dużą siłą woli powiedzieć skutecznie STOP napastnikowi.


- Niezmiennie podkreślamy, że nasze rozumienie pojęcia samoobrony kobiet jest niezwykle szerokie. Stąd nasze działania mocno wykraczające poza standardowe nauczanie technik manualnych, stąd też tak ochocze angażowanie się w każde przedsięwzięcie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa kobiety. Organizatorzy V-DAY nie musieli nas więc dwa razy prosić - powiedział inicjator warsztatów „Obroń się Sama” Robert Moskwa.

Warsztat będzie podzielony na dwie części. Praktyczne ćwiczenia technik samoobrony poprzedzi wykład teoretyczny, na którym organizatorzy przestawią m.in. zagadnienia z psychologii samoobrony, jej historyczne i społeczne uwarunkowania oraz taktyki i strategie działań w sytuacjach zagrożenia. 

Warsztaty odbędą się 11 i 18  marca br. w szkole tańca Free Art Fusion przy ulicy Miedzianej  11 w Warszawie.

Celem warsztatu jest m.in:

Promowanie idei samoobrony wśród kobiet
Przełamanie stereotypów
Przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu samoobrony oraz taktyki i strategii działania w sytuacjach zagrożenia

Techniki samoobrony, które organizatorzy zaprezentują uczestniczkom warsztatów zostały przygotowane w oparciu o  policyjne statystyki oraz sugestie uczestniczek poprzednich edycji szkoleń.

Komentarze do: STOP przemocy wobec kobiet!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz