Szukaj

Stany zmęczenia i wyczerpania - jak im zaradzić?

Podziel się
Komentarze0

Stan zmęczenia czy wyczerpania to naturalna reakcja organizmu na wysiłek. Na uczucie zmęczenia wpływa ciężka praca fizyczna, wysiłek intelektualny, nieprzespane noce czy nadmierny stres. Jak poradzić sobie z uczuciem wyczerpania i zmęczenia? W poniższym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.Przed podjęciem kroków, które pozwolą nam na przywrócenie energii naszemu organizmowi, należy zadać sobie pytanie: co tak naprawdę jest powodem naszych kłopotów. Ciągle zmęczenie może nie wynikać tylko z przepracowania ale, również mogą być rezultatem depresji albo alergii pokarmowej. Dobrze jest skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który przeprowadzi wywiad środowiskowy i postara się postawić diagnozę.

Jedną z istotnych kwestii jest wykonanie badań na anemie oraz sprawdzenie stężenia hormonów tarczycy. Również one mogą zaburzać prawidłową pracę naszego organizmu i tym samym powodować uczucie wyczerpania.

Na początek możesz zacząć posiłkować się roślinnymi preparatami, które usprawniają pracę organizmu.


Rozmaryn: jest bardzo pomocny w przypadku kłopotów z niskim ciśnieniem. Herbata z rozmarynu bardzo dobrze pobudza i przywołuje chęci do życia.

Żeń- szeń: jest pomocny wtedy, gdy na co dzień towarzyszy nam nadmierny wysiłek. Działa on korzystnie także w trakcie rekonwalescencji po ciężkich chorobach.

Miłorząb dwuklapowy:
usprawnia ukrwienie mózgu i dlatego jest idelany podczas nadmiernego wysiłku intelektualnego.

Przy stosowaniu wszelkich suplementów diety ważne jest by nie zapominać o prawidłowym odżywianiu. Pamiętaj o porcji świeżych owoców i warzyw każdego dnia, dbaj by jedzenie było lekko strawne, nie zapominaj o piciu co najmniej litra płynów dziennie. Dodatkowo nie zaniedbuj ruchu, może wydawać się to nieprawdopodobne ale ruch na świeżym powietrzu np. jazda na rowerze czy bieganie działa cuda! Sama zauważysz, jak endorfiny krążą po twoim organizmie, a Ty sama lepiej się czujesz.

Zdarza się, że za wyczerpanie odpowiedzialna jest nuda. Osoby, które nie posiadają bodźców, jakie pobudzają je do życia czują się znużone i wyczerpane. Nie zaniedbuj własnego rozwoju, pamiętaj, że wykonywanie chociaż raz tygodniowo jakiejś nowej czynności( taniec towarzyszki, lekcje języka obcego) wyciągną Cię z monotonni. Nowe doznanie na pewno porawi Ci humor i zmobilizuje do działania.

Komentarze do: Stany zmęczenia i wyczerpania - jak im zaradzić?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz