Szukaj

Pycnogenol może uśmierzać objawy menopauzy

Podziel się
Komentarze0

Ekstrakt z kory sosny może mieć bardzo duże korzystne działanie u kobiet, które właśnie weszły w okres menopauzy, jak stwierdza nowe badanie. Prace te właśnie zostały opublikowane w przeglądzie naukowym Panminerva Medica.Naukowcy stwierdzają, że zażywanie pycnogenolu, który jest wyciągany z kory pnia nadmorskiej sosny rosnącej we Francji, pomaga uśmierzać nieprzyjemne objawy menopauzy.

Badacze z uniwersytetu Pescara University przeprowadzili swoje prace na 70 kobietach w okresie przed menopauza, czyli w okresie, kiedy kobiety te były tuż po albo tuż przed swoim ostatnim okresem w życiu.

Wszystkie kobiety były w wieku od 40 lat do 50 lat.

Podzielono je na dwie grupy: jedna dostawała 100 miligramów pycnogenolu na dzień, w dwóch porcjach po 50 miligramów. Terapia ta trwała osiem tygodni. Druga grupa otrzymywała placebo, również przez osiem tygodni.


Badacze poprosili również kobiety, aby te oceniły swoje objawy menopauzalne w skali od 0 do 4, na liście, na której znalazło się w sumie 33 symptomy. Dodajmy jeszcze, że 0 oznaczało brak objawu, 4 oznaczała bardzo ciężki objaw.

Poza tym, naukowcy zmierzyli jeszcze u kobiet poziom stresu oksydacyjnego.

Po ośmiotygodniowym okresie badania, naukowcy z uniwersytetu Pescara University odkryli, że kobiety zażywające pycnogenol doznały poprawy objawów menopauzy. Chodziło tutaj o uderzenia gorąca, o nocne poty, o spadek libido, oraz o suchość pochwy.

Wyniki te zmieniły się przeciętnie z 2,67 punktów w 4-stopniowej skali do 1,45 punktów.

Dodatkowo, kobiety zażywające pycnogenol miały również niższy poziom stresu oksydacyjnego, w porównaniu do grupy zażywającej placebo.

Ostanie badanie, opublikowane w przeglądzie naukowym Menopause, pokazało, że istnieje również inne „lekarstwo” na problemy menopauzalne. Joga.

Aczkolwiek, badanie to nie pokazuje, że joga LECZY objawy menopauzy, co nie zmienia jednak faktu, że poprawia je i uśmierza,
jak wyjaśnia jedna z badaczek, pani doktor Helena Hachul z uniwersytetu Universidade Federal de São Paulo w Brazylii.

Komentarze do: Pycnogenol może uśmierzać objawy menopauzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz