Szukaj

Powiększenie piersi

Podziel się
Komentarze1

Nie ma chyba takiej kobiety, która nie marzy o pięknym biuście. Dlatego zabiegi powiększenia piersi cieszą się największym powodzeniem wśród pacjentów klinik chirurgi plastycznych. Na czym polega zabieg zmiany rozmiaru biustu, jakie występują rodzaje implantów? Na wszystkie odpowiedzi postaramy odpowiedzieć w poniższym artykule.Decyzja o poddaniu się zabiegowi powiększenia piersi najczęściej wynika z pobudek estetycznych. Nie zawsze jest to kwestia tylko rozmiaru biustu, ale często kobiety decydują się na ten krok ze względu na nierówne ułożenie piersi, dysproporcje wielkości. W takich przypadkach zmiana rozmiaru piersi pomaga w uporaniu się z psychicznym obciążeniem jakie niosły ze sobą błędy matki natury.

Rodzaje implantów:


  • Okrągłe są wkładane pod gruczoł piersiowy oraz pod mięsień
  • Anatomiczne naturalne jak kropla, są częściowo umieszczane pod mięśniem
  • Asymetryczne dla każdej piersi wkładany jest inny implant. Umiejscawiane są  pod gruczołem piersiowym.

Implanty można także podzielić ze względu na rodzaj ich wypełnienia. Warto jednak już na wstępie powiedzieć, iż dzisiejsza medycyna bardzo szybko się rozwija i nowinki dotyczące implantów rychło wdrażane są do zabiegów chirurgicznych.

Jak wygląda implant?

Każdy implant zbudowany jest z zewnętrznej torebki, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały oraz sprężysty. Poza tym implant składa się z jeszcze jednej wewnętrznej warstwy, która daje jej jeszcze większą odporność na rozerwanie. W wewnętrznej części implantu znajduje się płyn silikonowy lub roztwór soli fizjologicznej. Istnieje także możliwość, że płyny te zostają zmieszane tzn. będą kombinacją soli fizjologicznej oraz silikonu.


Ceny implantów piersiowych wahają się od 3000 zł do 8000zł i jest to zależne od ceny producenta.

Jak przebiega operacja powiększenia piersi?

W większości przypadków jest ona przeprowadzana w znieczuleniu całkowitym czyli narkozie. Zabieg trwa 1 do 2 godzin, a po jego wykonaniu należy poddać się hospitalizacji jedno lub dwu dniowej. Po umieszczeniu implantów w organizmie kobiety, lekarz podaje antybiotyk. Jest to spowodowane obecnością ciała obcego w organizmie, długość przyjmowania farmaceutyku zależy od decyzji jaką podejmie lekarz.

Czas po operacji


Przez kilka dni po operacji będziesz odczuwała ból. Jeżeli w Twoim przypadku implant został umieszczony pod mięśniem, ból może być większy. Przed opuszczeniem kliniki zostanie wymieniony Ci opatrunek oraz usunięte dreny. Szwy przy piersiach zostaną usunięte podczas kontrolnej wizyty u lekarza, po 7-10 dniach.

Po zabiegu lekarz zaleci Ci noszenie specjalnego elastycznego biustonosza, a także pooperacyjny masaż piersi. Niektórzy lekarze nie zalecają masażu ale to czy taka decyzja zostanie podjęta zależy głównie od placówki, jaką wybrałaś.

Pamiętaj, że po operacji musisz odpoczywać. Dlatego zrezygnuj z domowych obowiązków, a jeżeli masz dzieci to poproś kogoś o pomoc przy opiece nad nimi.

Do pracy zawodowej po operacji wracasz po 10-14 dniach i jest to uzależnione od tego, jaki rodzaj pracy wykonujesz.

Możliwe powikłania pooperacyjne:

  • Pękniecie implantu
  • Skrzepy
  • Ból klatki piersiowej
  • Przedłużony proces gojenia się ran
  • Zmiany w czuciu piersi
  • Marszczenie się skóry na obrzeżach implantu

Komentarze do: Powiększenie piersi (1)

Mariolka666
Mariolka666 04-05-2013 14:51

Naturalnie!!

1

Operacyjne powiększenie piersi to już ostateczność, też chciałam poddać się zabiegowi, ale mój lekarz rodzinny polecił mi zestaw breast activies dostępny na http://naturalnepowiekszaniebiustu.com.pl i muszę przyznać że k... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze