Szukaj

Mężczyźni kontra kobiety, czyli co nas łączy, a co dzieli?

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Bardzo często spotykamy się z takim stwierdzeniem. Bo pomimo tego, że biologicznie jesteśmy różni, to również nasze postawy oraz zachowania dzieli widoczna przepaść. Wychodzi na to, że nasz mózg również ma płeć.

Mężczyźni kontra kobiety, czyli co nas łączy, a co dzieli?

Kobiety dużo więcej mówią

Jest to powszechnie znane stwierdzenie. Zdaniem mężczyzn kobiety to gaduły, które cały czas mają coś do powiedzenia. Jak wynika z badań stwierdzenie to jest jak najbardziej prawdziwe. Wszystko dlatego, że u kobiet więcej komórek mózgowych jest aktywnych podczas konwersacji. Największą przeszkodą, która blokuje mężczyzn podczas rozmowy jest testosteron. Kobiety mówią szybciej i aż trzykrotnie więcej od mężczyzn. Przeciętna kobieta wypowiada około 20.000 słów dziennie, natomiast mężczyzna tylko 7000.

Emocje i uczucia

Mężczyznom zdecydowanie trudniej jest wyrażać swoje emocje oraz uczucia. Często tłumią je w sobie, nie pozwalając im wypłynąć na wierzch. Podczas gdy kobiety są dużo bardziej wylewne i często nie potrafią nad nimi zapanować. Jak wynika z badań okres swojej największej wrażliwości mężczyźni przeżywają w wieku 41-55 lat.

Kobiety przeważnie skupiają się na emocjach, natomiast mężczyźni zazwyczaj na faktach. Ośrodkiem, który nadzoruje emocje jest ciało migdałowate. Jego jądro jest dużo większe u płci żeńskiej co można traktować jako główna przyczynę takiego stanu rzeczy.


Istotną kwestią jest również moralność. Mężczyźni są osobami dużo bardziej sprawiedliwymi niż kobiety. Częściej kieruje nimi honor, który nie pozwala im na pewne zachowania.

Aspekt werbalny

Mężczyźni dużo lepiej operują liczbami oraz przestrzenią. Dużo prościej jest uzyskać konkretną odpowiedź od osoby płci męskiej, ponieważ informacja, która ma zostać przekazana jest poddana selekcji. W ten sposób usunięte są wszelkie aspekty niepewności i dezorientacji. Kobiety często zapominają o tym, co powoduje, że ich wypowiedzi są nie tylko informacją, ale również wyrazem ich emocji czy niepewności sądów.


Duży wpływ na to może mieć proces socjalizacji. Wychowanie chłopców jest nastawione na konkrety, natomiast w przypadku dziewczynek duży nacisk kładzie się na relacje międzyludzkie.

Stosunek do dbałości o urodę


Kobiety dużo bardziej zwracają uwagę na swoja urodę oraz pierwsze oznaki starzenia. Jak wynika z badań już w wieku 28 lat zaczynają się martwić o pierwsze zmarszczki czy siwe włosy Potrafią również wydać większą kwotę pieniędzy na kosmetyki, które poprawiają ich wygląd. Przeciętna kobieta przeznacza rocznie około 2000-3000 złotych na kremy, zabiegi kosmetyczne, a także siłownie. Dla mężczyzn wygląd zewnętrzny nie jest aż tak istotny.

Mężczyzna a jego samochód

Dla przeciętnego mężczyzny samochód jest jedną z najważniejszych rzeczy. Dużo częściej pamiętają oni swoje pierwsze auto aniżeli imię dziewczyny, z którą pierwszy raz się całowali. Aż  40 %  pamięta nawet jego numery rejestracyjne.

Niejednokrotnie samochód oznacza dla nich również romantyczne chwile. Około 1/3 badanych przyznało się do uprawiania seksu w samochodzie.

Playboy i cnotka

Kobiety bardzo często zaniżają liczbę partnerów seksualnych, podczas gdy mężczyźni uwielbiają się chwalić swoimi zdobyczami. Często pozują na playboy'ów, dla których poderwanie kobiety nie jest niczym trudnym ani karkołomnym.

Przeciętna kobieta przyznaje się do 7 partnerów, natomiast przeciętny mężczyzna mówi średnio o 13 partnerkach.

Komentarze do: Mężczyźni kontra kobiety, czyli co nas łączy, a co dzieli?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz