Szukaj

Ostre zapalenie jajowodów

Podziel się
Komentarze0

Zapalenie jajowodów to stan zapalny narządów rodnych kobiety, jaki charakteryzuje się ostrym bólem w podbrzuszu. Często ból promieniuje w inne partie kobiecego ciała takie, jak pachwiny czy okolice ud, ponadto zdarza się że chorobie towarzyszy gorączka.Stany zapalne zazwyczaj są konsekwencją porodu, poronienia, założenia wkładki wewnątrzmacicznych. Bardzo często pojawienie się stanu zapalnego w jajowodzie jest następstwem zarażenia się chlamydią trachomatis czy dwoinką rzeżączki.

Dodatkowe objawy, jakie mogą się pojawiać to m.in.

  • upławy
  • krwawienia
  • czasem mdłości

Zapalenie jajowodów to poważne schorzenie, jakie wymaga interwencji doświadczonego lekarza. Nie leczone przechodzi w zapalenie przewlekłe, które powraca. Poza tym nie podjęcie leczenia może doprowadzić do powstania zrostów w jajowodzie, a tym samym do pojawienia się niepłodności.


Dlatego kiedy zauważysz u siebie pierwsze symptomy choroby, zgłoś się jak najszybciej do lekarza w celu podjęcia odpowiedniego leczenia. Objawy jakie na pewno powinny Cię zaniepokoić to zmiana charakteru wydzieliny z pochwy oraz zwiększenie jej objętości. Jeżeli odczuwasz bóle w podbrzuszu niewyjaśnionego pochodzenia to także sygnał, że coś niedobrego dzieje się z Twoimi jajnikami.

Kiedy Twoje zapalenie przyjmie ostrą formę lekarz zapewne zaleci Ci antybiotyko - terapię. Poza tym musisz się oszczędzać, powinnaś leżeć w łóżku i odpoczywać. Bardzo istotne w wypadku tego schorzenia jest utrzymywanie ciepłoty ciała.

Jeżeli jesteś zwolennikiem naturalnych metod leczniczych możesz sięgnąć po kurację ziołową, która będzie wspomagała leczenie. Zapytaj lekarza o zioła, które według niego są odpowiednie przy leczeniu ostrych stanów zapalnych. Jeżeli lekarz ginekolog poleci Ci jakąś ziołową kurację spróbuj ją zastosować. pamiętaj jednak by nie leczyć się na własną rękę bez medycznej konsultacji!

Komentarze do: Ostre zapalenie jajowodów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz