Szukaj

Modelka najbardziej narażona na choroby miejsc intymnych

Podziel się
Komentarze1

Prawie co piąty Polak twierdzi, że kobieta wykonująca zawód modelki (21,1%) jest najbardziej narażona na infekcje narządów płciowych - wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie organizatorów Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.


W pierwszej trójce zawodów zagrożonych chorobami układu moczowo-płciowego znaleźli się także sportowiec (16,4%) i stewardessa (10,5%). Kolejne miejsce w rankingu przypadły aktorce (10,4%) oraz kosmetyczce (8,5%).
Polacy sądzą, że najbardziej zagrożone infekcjami narządów płciowych są kobiety, które ze względu na swoją codzienną pracę, częste podróże lub treningi nie mają możliwości do pełnej troski o swoją higienę osobistą. Tymczasem przyczyny tych chorób są w nierozerwalny sposób związane z uwarunkowaniami cywilizacyjnymi.  Dlatego na  infekcje  dróg moczowo-płciowych, na przykład na bakteryjne  zapalenie pochwy narażona są wszystkie współczesne kobiety, szczególnie te z dużych aglomeracji.- mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.


Ogólnopolski Program na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”

Program skierowany jest do kobiet z dużych miast, które ze względu na cywilizacyjne uwarunkowania narażone są na bakteryjne zapalenie pochwy. Celem Programu jest edukowanie aktywnych kobiet na temat właściwych zasad ochrony i leczenia tej choroby.

Dwubakteryjna ochrona

Rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla aktywnych kobiet, polegające na stosowaniu dopochwowych probiotyków ginekologicznych o składzie łączącym dwa szczepy bakterii (Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus gasseri), które wspierają profilaktykę i leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy.

Organizatorem Programu jest firma Krotex-Poland Sp. z o.o.

Komentarze do: Modelka najbardziej narażona na choroby miejsc intymnych (1)

MonikaT
MonikaT 02-12-2010 10:45

Spodziewałam sie innych zawodów

1

Ja bym chyba stawiała bardziej na kobiety, które często uczęszczaja na siłownie i baseny - instruktorki fitness, kobiety trenujące pływanie.. Choć rzeczywiście to dolegliwość cywilizacyjna... Mało czasu, niska odporność ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze