Szukaj

Marta Bizoń z Krakowiankami o zdrowiu!

Podziel się
Komentarze0

Spotkania „Porozmawiajmy o zdrowiu", których celem jest zwiększać świadomości zdrowotnej wśród kobiet, mają już bogatą tradycję. Jak się okazuje idea promowania profilaktyki oraz dzielenia się wiedzą i poglądami w przyjemnej, kameralnej atmosferze wciąż jest aktualna i żywotna.O konieczności wykonywania badań profilaktycznych stale słyszymy z ust lekarzy i specjalistów, a także przy okazji różnego rodzaju kampanii społecznych. Wciąż jednak mamy opory przed regularną obecnością w gabinetach lekarskich.  Nadal tkwi w nas przekonanie, że dopóki nic nas nie boli i nie odczuwamy wyraźnego dyskomfortu, wszystko jest w porządku.

Ze świadomością w tym zakresie jest już jednak znacznie lepiej niż kilka lat temu, a to głównie dzięki Kobietom. To Wy znacznie częściej rozmawiacie o zdrowiu i dbacie o nie, a także przekonujecie do tego Waszych mężczyzn i Wasze rodziny. To właśnie z myślą o kobietach przygotowaliśmy i realizujemy projekt „Porozmawiajmy o zdrowiu”. I bardzo się cieszymy, że nie pozostajecie obojętne na nasz przekaz. - mówi pomysłodawca i organizator akcji, Agata Niemiec.  Świadczą o tym pełne sale podczas kolejnych spotkań oraz pozytywne reakcje, z jakimi się spotykamy. Dzięki temu wiemy, że trzeba i że warto akcję kontynuować - dodaje.

Również i tym razem poruszymy tematy ważne i szczególnie istotne społecznie takie jak profilaktyka raka szyjki macicy, psychoonkologia czy niedosłuch. Wiedza o nich z pewnością wzbogaci każdą świadomą kobietę. Rak szyjki macicy, którego wywołać może zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (wirus HPV) jest drugim nowotworem pod względem częstości występowania u kobiet. Najlepszym sposobem na wykrycie wirusa HPV jest wykonanie testu na jego obecność.  Na wszelkie pytania związane z tą metodą diagnostyki i nie tylko, odpowie zaproszony lekarz ginekolog.


Zgodnie z hasłem „nie tylko leki leczą" dowiemy się, że w procesie walki z nowotworem, oprócz leczenia farmakologicznego bardzo ważne jest wsparcie psychiczne i odpowiednie nastawienie pacjenta do prowadzonej terapii.

Lato odeszło, a aura za oknem coraz bardziej przypomina jesienną. Wietrzna i deszczowa pogoda oraz znaczny spadek temperatur co roku powodują wzrost zachorowań na grypę. O sposobach, dzięki którym unikniemy przeziębienia i grypy opowie nam lekarz  z Centrum Medycznego VIPMED.


Problemy związane z niedosłyszeniem dotyczą ponad 10% populacji i wbrew pozorom nie są to jedynie osoby starsze. Podczas najbliższego spotkania wysłuchać będzie można porad laryngologa oraz skorzystać z bezpłatnego badania słuchu.

Nie zabraknie także tematów lżejszych i przyjemnych, ale przecież z punktu widzenia samopoczucia każdej kobiety równie ważnych. Zapoznamy się zatem z nowościami w kosmetologii, czyli jak za pomocą swoistego zastrzyku młodości dokonać subtelnych zmian w urodzie. Nie zapomnimy również o tym, że tryb życia pełen ruchu i regularnych ćwiczeń skutecznie eliminuje groźbę zachorowania na wiele chorób i oczywiście pozwala na utrzymanie pięknego i zdrowego wyglądu. Aktywny styl życia promować będzie wykwalifikowana trenerka fitness z Klubu Platinium.

Zanim jednak to wszystko, to do rozmów zaprosimy Gościa specjalnego tej edycji - znaną i lubianą krakowską aktorkę Martę Bizoń. Pani Marta, którą kojarzycie Państwo z ról teatralnych i filmowych oraz cudownego śpiewu, opowie nam co oznacza dla niej zdrowy tryb życia i w jaki sposób dba o własne zdrowie.

Najbliższe spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu” odbędzie się 23 września 2010 roku o godz. 18 w stylowych wnętrzach Hotelu Rubinstein, pięknie usytuowanego w samym środku krakowskiego Kazimierza, przy ulicy Szerokiej 12.

W programie przewidzieliśmy wiele atrakcji, prezenty kosmetyczne od Flos-Lek, degustację kawy oraz możliwość wylosowania atrakcyjnych upominków.Spotkanie ma charakter otwarty, a udział w nim jest całkowicie nieodpłatny.

Po szczegóły zapraszamy na www.porozmawiajmyozdrowiu.com.


Komentarze do: Marta Bizoń z Krakowiankami o zdrowiu!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz