Szukaj

Kobiety zadbają o zdrowie przez internet

Podziel się
Komentarze0

Większe zaangażowanie w życie zawodowe, większy stres i zapominanie o zdrowym trybie życia – to kilka powodów dla których kobiety coraz częściej są ofiarami chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość, czy nadciśnienie. 8 marca, w ich święto w Centrum Handlowym 3 Stawy rozpocznie się akcja „Weekend Qzdrowiu- serce masz tylko jedno”, podczas której każda z pań będzie mogła przejść darmowe badania i odbyć konsultacje online z lekarzem.

W ramach weekendowej akcji przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland (Odział Śląsk) przeprowadzą pomiar ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej, glikemii przewodniej (pozwalający stwierdzić cukrzycę), wilgotności skóry, badania spirometryczne (badania układu oddechowego), badanie densytometryczne (gęstości kości; będą przeprowadzane tylko 8 i 10 marca) oraz obliczą należną masę ciała (BMI, WHR). Badania skierowane są głównie do kobiet, jednak wziąć w nich może udział każdy.

Jabłko na zdrowie

Celem akcji „Weekend Qzdrowiu- serce masz tylko jedno” jest szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat profilaktyki oraz edukacja w kierunku zdrowego stylu życia. Z tego powodu po przebytym badaniu wszyscy uczestnicy akcji otrzymają jabłko. – Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na kwestię profilaktyki chorób układu krążenia poprzez odpowiednią dietę – mówi Anna Niesłuchowska-Hoxha, zastępca dyrektora medycznego z firmy Qzdowiu.pl, współorganizatora akcji. - Pragniemy również podkreślić istotę odbywania regularnych badań kontrolnych i  rozpowszechniać wiedzę na temat nadciśnienia. Chcemy propagować korektę stylu życia, prowadzącą do zmniejszenia nadwagi, zmniejszenia spożywania soli kuchennej, tłuszczów i alkoholu, zaprzestanie palenia tytoniu oraz zwiększenie aktywności fizycznej – dodaje.


Konsultacje z lekarzem online

Po odbyciu badania klienci centrum będą mogli uzyskać konsultacje wyników poprzez Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl, m.in. z lekarzem internistą. Konsultacje będą odbywały się przez Internet. Pacjent będzie kontaktować się z lekarzem za pomocą wideokonsultacji - na takiej samej zasadzie jak poprzez Skype’a. Do odbycia konsultacji nie będzie się jednak korzystać z żadnych komunikatorów. Wystarczy tylko wejść na stronę www.qzdrowiu.pl oraz założyć konto. W Dzień Kobiet panie będą mogły dodatkowo skorzystać z wideokonsultacji z innymi lekarzami m.in. z dermatologiem, dietetykiem, czy też z ginekologiem. Otrzymają również kody promocyjne na darmowe konsultacje z dowolnym specjalistą Qzdrowiu.pl oraz promocyjny gadżet CH 3 Stawy.

Akcja odbywa się w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach w terminie 8-11 marca w następujących godzinach:
8 marca, godz. 14.00-19.00
9 marca, godz. 14.00-19.00
10 marca, godz. 11.00- 19.00
11 marca, godz. 11.00-15.00

Komentarze do: Kobiety zadbają o zdrowie przez internet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz