Szukaj

Dieta ziemniaczana

Choć powszechnie panuje opinia, że ziemniaki nie są najwłaściwszymi produktami jeżeli chodzi o odchudzanie, to jak się okazuje opinie te w znacznym stopniu mijają się z rzeczywistością. Ziemniaki nie tylko mają niewiele kalorii, ale też mogą stanowić doskonałą podstawę do diety odchudzającej, tzw. diety ziemniaczanej. Ziemniaki mają nie tylko właściwości odżywcze, ale też wyśmienicie działają na wygląd skóry. W kartoflach znajduje się witamina C, która pomaga wygładzić skórę. Jeden średni ziemniak zawiera około 15 mg witaminy C, podczas gdy człowiek dziennie powinien spożywać 60 mg tej właśnie witaminy. Dodatkowo niektóre odmiany kartofli zawierają także beta-karoten, a już wszystkie gatunki ziemniaków są źródłem witamin K. H, PP, B1, B2 oraz B6.

Na czym polega dieta?


Dieta ziemniaczana polega na spożywaniu 1200 kalorii w ciągu dnia. Podstawowym składnikiem jest tutaj jak sama nazwa wskazuje ziemniak. Dieta opiera się na zjadaniu dużych ilości ziemniaków, jednak muszą być to ziemniaki gotowane, a nie smażone. Zabrania się spożywania frytek. Dietę ziemniaczaną można stosować przez około 3 dni. Dopuszczalne jest jej powtarzanie w regularnych odstępach czasu, z tym, że przerwa powinna trwać min. 3-4 tygodnie. Co istotne, wodę po ugotowanych ziemniakach można pić na co dzień, nawet nie stosując diety. Zawiera ona dużo składników odżywczych i skutecznie pomaga wypłukać toksyny z organizmu. Picie takiej wody wskazane jest przede wszystkim na czczo, gdyż wtedy dochodzi do skutecznej regulacji pracy jelit i tym samym pobudzona zostaje przemiana materii.


Jak wygląda przykładowy jadłospis?


Dzień I
  • śniadanie (jabłko + 2 łyżki płatków zbożowych + jogurt naturalny + kromka chleba pełnoziarnistego z łyżeczką miodu)
  • obiad (pizza ziemniaczana z 2 ugotowanych ziemniaków)
  • kolacja (ziemniak faszerowany serkiem homogenizowanym + świeży ogórek)
Dzień II
  • śniadanie (sałatka z pomidora i sera mozzarella + 2 kromki pieczywa pełnoziarnistego + szklanka soku wielowarzywnego + kefir)
  • obiad (zapiekanka z ziemniaków)
  • kolacja (sałatka z ziemniaka, jabłka, ogórka kiszonego i jajka + sok pomidorowy)
Dzień III
  • śniadanie (mieszanka serka wiejskiego, jogurtu naturalnego, płatków owsianych i szczypioru + banan)
  • obiad (krokiety ziemniaczane)
  • kolacja (tost razowy z szynką i plastrem pieczonego ziemniaka + sos jogurtowy)

Komentarze do: Dieta ziemniaczana

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz