Szukaj

Kontrowersyjna dieta hCG

Twórcą diety hCG w latach 50-tych był endokrynologa Simeons. Obecnie dieta ta jest promowana przez Kevina Trudea, który jej zasady opisał w książce ,,They Don't Wont You  to Know About”.  Podstawę diety opracowanej przez powyższych autorów stanowi hormon występujący u kobiet w ciąży, który pomaga w leczeniu otyłości.


Co to jest hCG?


Gonadotropina kosmówkowa czyli hCG jest to hormon produkowany przez łożysko kobiety w ciąży.  Używa się go głównie do leczenia niepłodności lub w zaburzeniach miesiączkowania. U mężczyzn powoduje wzrost testosteronu.

Etapy diety


Terapia odchudzająca hCG składa się z kilku etapów.
 • Faza I
Celem  tej fazy jest oczyszczanie  jelit i wątroby
 • Faza II
Faza II polega na utracie masy ciał. Trwa 23 dni, w czasie których przyjmuje się zastrzyki z hCG, które dawkowane są w ilości około 125 -200 jednostek. Pierwsze 3 dni diety w fazie II  nie są bardzo rygorystyczne, czwartego dnia ilość spożywanych kalorii zostaje zredukowana do 500 kalorii dziennie Podstawą jadłospisu w fazie II powinny być produkty białkowe, natomiast spożywanie dużych ilości węglowodanów i tłuszczy jest zabronione. Przez ostatnie 3 dni II fazy nie przyjmuje się już zastrzyków z hormonem, jednak nadal należy stosować dietę, zw względu na dużą zawartość hormonu we krwi.
 • III faza
W fazie III nie przyjmuje się już zastrzyków, ale należy dalej przestrzegać zaleceń dietetycznych


Dietę hCG  można powtarzać, jednak należy zachować okresy  przerwy między cyklami (6 tygodni między pierwszym a drugim, a następnie pomiędzy następnymi  8, 12 i 20 tygodni).


Szybki spadek wagi w diecie hCG często przypisuje się hormonowi, który sobie podajemy, jednak  jest to nieprawdą.  Badania dowodzą, że spadek masy ciała w czasie stosowania diety jest spowodowany niską kalorycznością spożywanych posiłków, a nie przyjmowaniem hormonu.


Negatywne skutki diety:

 • zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu
 • zaburzenia w funkcjonowania mózgu
 • nieprawidłowa praca nerek i czerwonych ciałek krwi
 • niedobór witamin  i składników mineralnych
 • pojawienie się objawów charakterystycznych dla kobiet w ciąży( mdłości, wymioty)
 • zaburzenia funkcjonowania gruczołów płciowych
 • powiększenie gruczołów sutkowych
 • powstawaniem trądziku
 • zatrzymanie  wody w organizmie
 • podwyższenie ciśnienia tętniczego we krwi
 • wahanie nastrojów

Przykładowy jadłospis w diecie hCG ( 500 kalorii)


Śniadanie (
niesłodzone napoje (herbata, kawa ) w dowolnych ilościach + dozwolona jedna łyżka mleka dziennie, dozwolone używanie słodzików)

Obiad
 • 100 g chudego mięsa (cielęciny, wołowiny, piersi kurczaka) lub świeżej białej chudej ryby (halibut, dorsz, flądra, okoń, szczupak, mintaj, sola, tilapia). Przygotowując obiad należy usunąć cały widoczny tłuszcz, a mięso powinno być ważone surowe i przyrządzone bez tłuszczu.
 • 150-250 gram warzyw takich jak szpinak, boćwina, pomidor, cykoria, brokuł, kalafior, sałata, seler naciowy, cebula, rzodkiewki, ogórek, szparagi, kapusta
 • 1 kromka pieczywa chrupkiego 10 g
 • 1 owoc ( na przykład małe jabłko lub pomarańcza), 6 dużych truskawek lub 1/2 grejpfruta
Kolacja
Ten posiłek komponuje się z produktów używanych do przygotowania obiadu.

Dodatkowo przygotowując posiłki można używać wszystkich przypraw prócz cukru i oleju. Wskazane jest także spożywanie dużej ilości wody około 2 litrów dziennie, jak również można pić  sok z cytryny raz dziennie.

Komentarze do: Kontrowersyjna dieta hCG (3)

Melle
Melle 18-11-2011 23:21

autor nie pisze prawdy

1

Właśnie jestem w trakcie diety hcg Jestem już po kilkunastu różnych dietach. Po raz pierwszy w czasie odchudzania czuje się bardzo dobrze, nie cierpię z głodu, mam dużo energii - waga leci w dół 0.5-1 kg dziennie! Nie ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Anabell1987
Anabell1987 02-05-2011 15:22

To nie prawda!

1

Opis kolejno faz tej diety tutaj jest nieprawidłowy!!! Przykładowy jadłospis także!!! To juz poddaje w wątpliwość, że autor tego tekstu ma nie do końca sprawdzone informacje. A to, że spadek masy ciała w czasie stosowani... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Not Sure
Not Sure 13-01-2011 22:04

Jestem rozczarowany

1

Szkoda, że taki ciekawy i ważny temat został tak lekceważaco potraktowany. Surowe tłumaczenie z translatora, poprzekręcane nazwiska, przeinaczone fakty... Jeśli kogoś naprawdę interesuje ten temat to proponuję poszukać w... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze