Szukaj

Panie pijące lampkę wina dziennie są zdrowsze na starość

Podziel się
Komentarze0

Masz kolejny dobry powód do wypicia lampki wina do obiadu - w szczególności, jeśli jesteś kobietą. Naukowcy zaobserwowali, że picie lampki wina lub dwóch dziennie może korzystnie wpłynąć na procesy starzenia się kobiety. Nawyk ten pozwala na utrzymanie zdrowia w podeszłym wieku poprzez obniżenie ryzyka wystąpienia udaru.Naukowcy twierdzą, że negatywne strony picia wina są dość przesadzone, a wyniki badania wykazują, że alkohol spożywany w regularnie, w umiarkowanych ilościach, jest wręcz korzystny dla zdrowia.

Przeprowadzone zostały dwa badania przez naukowców z  Brigham and Women’s Hospital oraz z Uniwersytetu Harvardzkiego w Bostonie, w których przedmiotem 30-letniej obserwacji było 14 000 kobiet.


Zauważono, że 1499 kobiet dożywało wieku 70 lat bez większych komplikacji zdrowotnych. Nie stwierdzono u nich żadnych upośledzeń fizycznych czy problemów z pamięcią.

Co ciekawe, naukowcy zaobserwowali, że codzienne spożywanie wina było bardziej korzystne od sporadycznego, a kobiety były zdrowsze. Dzieje się tak dlatego, że picie sporadycznie stwarza zagrożenie przedawkowania alkoholu, co jest szkodliwe dla zdrowia. Naukowcy przypuszczają, że alkohol skutecznie wspomaga metabolizm glukozy, jak i zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi.

Komentarze do: Panie pijące lampkę wina dziennie są zdrowsze na starość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz