Szukaj

Grzybica pochwy w okresie letnim

Podziel się
Komentarze10

Lato to czas wakacyjnych urlopów. Pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, nad wodą. Zmienia się nasza garderoba. Codzienną bieliznę zastępujemy wakacyjną - wykończoną z włókien syntetycznych, nosimy kostiumy kąpielowe, które często stają się naszym głównym letnim ubraniem. W upalne dni chętniej korzystamy z publicznych kąpielisk i natrysków, używamy wilgotnych ręczników, gąbek, w których czyhają niebezpieczne drożdżaki grzybów prowadzące do wielu niebezpiecznych schorzeń.
Ginekolodzy alarmują - nadmierna wilgotność i przegrzanie okolic narządów moczowo - płciowych sprzyja poważnym schorzeniom. Jednym z nich jest grzybica pochwy.

Dlaczego latem szczególnie jesteśmy narażone na grzybicę pochwy?

Lato to czas zabaw i relaksu - przede wszystkim wakacyjnych kąpieli i opalania na słońcu. Wilgoć i wysoka temperatura to świetne warunki dla drożdżaków i grzybów. Korzystając z publicznych basenów i mokrych ręczników można łatwo nabawić się przykrych schorzeń, do których należy m.in. grzybica pochwy. Pamiętajmy, że nieprzepuszczalna dla powietrza bielizna (kostium kąpielowy) zwiększa miejscową wilgotność i temperaturę - stwarza tym samym korzystne warunki do rozwoju infekcji grzybiczych.

Co to jest grzybica pochwy?

Zapalenie pochwy może mieć charakter grzybiczy lub bakteryjny. Jest najczęstszym problemem związanym z infekcją pochwy. Blisko 75% kobiet choruje na grzybicę pochwy co najmniej raz w życiu.

Co roku przypadłość ta dotyka co trzecią kobietę w wieku rozrodczym. Pacjentka, która raz zachorowała na grzybicę pochwy musi liczyć się z tym, że schorzenie często powraca.


Jak rozpoznać grzybicze zapalenie pochwy?


Powodem występowania infekcji pochwy jest najczęściej zbyt duża ilość grzybów Candida, które w zdrowym organizmie kobiety zakłócają funkcjonowanie flory bakteryjnej. Pałeczki kwasu mlekowego są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego pH, chronią przed nadmiernym rozmnażaniem się innych, niebezpiecznych bakterii, którym sprzyja wysoka temperatura i wilgotność. Przewaga komórek Candida przyczynia się do powstania przykrych objawów. Organizm kobiety nie może skutecznie bronić się przed infekcją.

Zobacz również:Symptomy grzybicy pochwy:


  • swędzenie

  • gęste upławy o nieprzyjemnym zapachu

  • pieczenie podczas oddawania moczu

  • zaczerwienienie w okolicach zewnętrznych narzadów płciowych

  • ból podczas współżycia seksualnego


Przy zaobserwowaniu powyższych objawów należy natychmiast udać się do lekarza ginekologa, który zleci odpowiednie leczenie.

Szybkim rozwiązaniem tego nieprzyjemnego dla kobiet problemu jest zastosowanie preparatu - Gynazol.


Gynazol to nowoczesny lek dla aktywnych kobiet zalecany w przypadku wystąpienia grzybicy pochwy. Krem dopochwowy działa przeciwko drożdżakom Candida albicans i grzybom z rodziny Trichophyton, Microsporum i Epidermophyton. Jest to wygodny i nowoczesny lek, który może być zastosowany o każdej porze i - co istotne - nie brudzi bielizny. W skład 5 g preparatu wchodzi 2% krem, który po jednorazowej aplikacji bezpośrednio w miejsce zainfekowania utrzymuje się na powierzchni błony śluzowej przez ponad 4 dni. Podczas tego czasu uwalniana jest substancja czynna – butokonazol. Preparat występuje w postaci emulsji typu: „woda w oleju” o wysokich właściwościach przylegających (adhezyjnych). Zaleca się go do stosowania miejscowego w drożdżakowym zakażeniu sromu i pochwy, potwierdzonym w badaniu mikroskopowym wymazu z pochwy. Preparat nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, nie wywołuje skutków ubocznych i jest w 100% bezpieczny. Zastosowanie Gynazolu powoduje szybkie ustąpienie objawów.


Produkt: Gynazol
Producent: Gedeon Richter Plc.
Opakowanie: aplikator zawiera 5 g 2% kremu dopochwowego (co odpowiada 100 mg azotanu butokonazolu).
Cena: ok. 39,00 zł
Dostępność: wyłącznie na receptę

Informacja medyczna:
Gedeon Richter Plc. S.A.
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Królowej Marysieńki 70
02-954 Warszawa
tel. (22) 642 67 39
Komentarze do: Grzybica pochwy w okresie letnim (10)

mulanka
mulanka 07-06-2013 00:48

Basen

3

ostatnio słyszałam o tym że kobiety używają tamponów na basenie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Kamcia89
Kamcia89 26-05-2013 00:47

Grzybica pochwy

1

latem to wystarczy że do basenu wejdziesz i grzybica gwarantowana:/... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
magdaabiofem
magdaabiofem 12-05-2013 14:46

Grzybica

1

Odbudowa flory bakteryjnej ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o zapobieganie infekcjom intymnym.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
otylka
otylka 07-05-2013 11:00

Moja profilaktyka

1

ja na wakacjach stosuje ..., bo można go przechowywać poza lodówką do 4 tygodni.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Kari31
Kari31 30-10-2012 13:02

mój sposób na grzybicę pochwy

1

Witam Niestety też niedawno zmagałam się z tym problemem.Pomógł mi krem vitagync który szczerze mogę polecić.Na plus nie zostawia plam na majtkach.Teraz stosuje od czasu do czasu profilaktycznie.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
migotka28
migotka28 25-08-2011 17:14

profilaktyka

1

zdecydowanie tez jestem za profilaktyka, miewalam juz problemy z okolicami inytymnymi wiem jakie to nieprzyjemnie dlatego staram sie zapobiegac problemom, czesto stosuje provag doustnie przy oslabieniu organizmu, poczuci... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
marika25
marika25 07-08-2009 11:20

Profilaktyka - probiotyk Gynophilus

1

Zdecydowanie preferuję profilaktykę. Szczególnie latem gdy łatwiej o infekcje. Po moich doświadczeniach, wolę brać co jakiś czas Gynophilus (probiotyk miejscowy). Poprzednio moje leczenie grypy, czy wakacyjne wyjazdy koń... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
zarzyccy
zarzyccy 09-08-2008 10:38

INTIMOMENTS do msarowania i probiotyki

1

Szczególnie do smarowania piekących, swędzących miejsc intymnych oraz poprawy w nich flory, warto stosować INTIMOMENTS. A do połykania liofilizowaną mikroflorę AC Zymes lub ACIDOPHULUS@PSYLLIUM. Warto pamiętać o stosowan... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze