Szukaj

Grzybica pochwy w okresie letnim

Podziel się
Komentarze12

Lato to czas wakacyjnych urlopów. Pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, nad wodą. Zmienia się nasza garderoba. Codzienną bieliznę zastępujemy wakacyjną - wykończoną z włókien syntetycznych, nosimy kostiumy kąpielowe, które często stają się naszym głównym letnim ubraniem. W upalne dni chętniej korzystamy z publicznych kąpielisk i natrysków, używamy wilgotnych ręczników, gąbek, w których czyhają niebezpieczne drożdżaki grzybów prowadzące do wielu niebezpiecznych schorzeń.
Ginekolodzy alarmują - nadmierna wilgotność i przegrzanie okolic narządów moczowo - płciowych sprzyja poważnym schorzeniom. Jednym z nich jest grzybica pochwy.

Dlaczego latem szczególnie jesteśmy narażone na grzybicę pochwy?

Lato to czas zabaw i relaksu - przede wszystkim wakacyjnych kąpieli i opalania na słońcu. Wilgoć i wysoka temperatura to świetne warunki dla drożdżaków i grzybów. Korzystając z publicznych basenów i mokrych ręczników można łatwo nabawić się przykrych schorzeń, do których należy m.in. grzybica pochwy. Pamiętajmy, że nieprzepuszczalna dla powietrza bielizna (kostium kąpielowy) zwiększa miejscową wilgotność i temperaturę - stwarza tym samym korzystne warunki do rozwoju infekcji grzybiczych.

Co to jest grzybica pochwy?

Zapalenie pochwy może mieć charakter grzybiczy lub bakteryjny. Jest najczęstszym problemem związanym z infekcją pochwy. Blisko 75% kobiet choruje na grzybicę pochwy co najmniej raz w życiu.

Co roku przypadłość ta dotyka co trzecią kobietę w wieku rozrodczym. Pacjentka, która raz zachorowała na grzybicę pochwy musi liczyć się z tym, że schorzenie często powraca.


Jak rozpoznać grzybicze zapalenie pochwy?


Powodem występowania infekcji pochwy jest najczęściej zbyt duża ilość grzybów Candida, które w zdrowym organizmie kobiety zakłócają funkcjonowanie flory bakteryjnej. Pałeczki kwasu mlekowego są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego pH, chronią przed nadmiernym rozmnażaniem się innych, niebezpiecznych bakterii, którym sprzyja wysoka temperatura i wilgotność. Przewaga komórek Candida przyczynia się do powstania przykrych objawów. Organizm kobiety nie może skutecznie bronić się przed infekcją.


Symptomy grzybicy pochwy:


  • swędzenie

  • gęste upławy o nieprzyjemnym zapachu

  • pieczenie podczas oddawania moczu

  • zaczerwienienie w okolicach zewnętrznych narzadów płciowych

  • ból podczas współżycia seksualnego


Przy zaobserwowaniu powyższych objawów należy natychmiast udać się do lekarza ginekologa, który zleci odpowiednie leczenie.

Szybkim rozwiązaniem tego nieprzyjemnego dla kobiet problemu jest zastosowanie preparatu - Gynazol.


Gynazol to nowoczesny lek dla aktywnych kobiet zalecany w przypadku wystąpienia grzybicy pochwy. Krem dopochwowy działa przeciwko drożdżakom Candida albicans i grzybom z rodziny Trichophyton, Microsporum i Epidermophyton. Jest to wygodny i nowoczesny lek, który może być zastosowany o każdej porze i - co istotne - nie brudzi bielizny. W skład 5 g preparatu wchodzi 2% krem, który po jednorazowej aplikacji bezpośrednio w miejsce zainfekowania utrzymuje się na powierzchni błony śluzowej przez ponad 4 dni. Podczas tego czasu uwalniana jest substancja czynna – butokonazol. Preparat występuje w postaci emulsji typu: „woda w oleju” o wysokich właściwościach przylegających (adhezyjnych). Zaleca się go do stosowania miejscowego w drożdżakowym zakażeniu sromu i pochwy, potwierdzonym w badaniu mikroskopowym wymazu z pochwy. Preparat nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, nie wywołuje skutków ubocznych i jest w 100% bezpieczny. Zastosowanie Gynazolu powoduje szybkie ustąpienie objawów.


Produkt: Gynazol
Producent: Gedeon Richter Plc.
Opakowanie: aplikator zawiera 5 g 2% kremu dopochwowego (co odpowiada 100 mg azotanu butokonazolu).
Cena: ok. 39,00 zł
Dostępność: wyłącznie na receptę

Informacja medyczna:
Gedeon Richter Plc. S.A.
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Królowej Marysieńki 70
02-954 Warszawa
tel. (22) 642 67 39
Komentarze do: Grzybica pochwy w okresie letnim (12)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 16-06-2018 15:01

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam

1

Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam Gryzeofulwina pod nazwą Newfulvin 500mg. Ważny 12.2020. Producent New Life Pharma CO, Bangkok. Mam opakowanie 250 tabletek, będę je dzielić do strunowyc... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
mulanka
mulanka 07-06-2013 00:48

Basen

3

ostatnio słyszałam o tym że kobiety używają tamponów na basenie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Kamcia89
Kamcia89 26-05-2013 00:47

Grzybica pochwy

1

latem to wystarczy że do basenu wejdziesz i grzybica gwarantowana:/... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
magdaabiofem
magdaabiofem 12-05-2013 14:46

Grzybica

1

Odbudowa flory bakteryjnej ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o zapobieganie infekcjom intymnym.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
otylka
otylka 07-05-2013 11:00

Moja profilaktyka

1

ja na wakacjach stosuje ..., bo można go przechowywać poza lodówką do 4 tygodni.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Kari31
Kari31 30-10-2012 13:02

mój sposób na grzybicę pochwy

1

Witam Niestety też niedawno zmagałam się z tym problemem.Pomógł mi krem vitagync który szczerze mogę polecić.Na plus nie zostawia plam na majtkach.Teraz stosuje od czasu do czasu profilaktycznie.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
migotka28
migotka28 25-08-2011 17:14

profilaktyka

1

zdecydowanie tez jestem za profilaktyka, miewalam juz problemy z okolicami inytymnymi wiem jakie to nieprzyjemnie dlatego staram sie zapobiegac problemom, czesto stosuje provag doustnie przy oslabieniu organizmu, poczuci... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
marika25
marika25 07-08-2009 11:20

Profilaktyka - probiotyk Gynophilus

1

Zdecydowanie preferuję profilaktykę. Szczególnie latem gdy łatwiej o infekcje. Po moich doświadczeniach, wolę brać co jakiś czas Gynophilus (probiotyk miejscowy). Poprzednio moje leczenie grypy, czy wakacyjne wyjazdy koń... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
zarzyccy
zarzyccy 09-08-2008 10:38

INTIMOMENTS do msarowania i probiotyki

1

Szczególnie do smarowania piekących, swędzących miejsc intymnych oraz poprawy w nich flory, warto stosować INTIMOMENTS. A do połykania liofilizowaną mikroflorę AC Zymes lub ACIDOPHULUS@PSYLLIUM. Warto pamiętać o stosowan... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze