Szukaj

Szkoły nie traktują zbyt poważnie przemocy na randkach

Podziel się
Komentarze0

Mimo wcześniejszych badań, które pokazują, iż 1/3 amerykańskich nastolatków doświadcza przemocy na randkach, nowe prace stwierdziły, iż większość szkół nie ma odpowiednich procedur ani wyszkolonego personelu, który potrafiłby sobie radzić z takim problemem.Badanie zostało opublikowane w przeglądzie naukowym Pediatrics.

Według raportu, ok. 70% doradców w amerykańskich szkołach wyższych nie ma żadnego formalnego przeszkolenia w kierunku pomocy ofiarom przemocy na randce.

Jagdish Khubchandani, asystent profesora zdrowia społeczności na Ball State University w Muncie, Indiana, główny autor badania, mówi: - Jest to wielki problem. Na przykład, jeżeli dana uczennica szkoły średniej zostanie wykorzystana w swoim związku i idzie do doradcy szkolnego ze swoim problemem, doradca nie ma do dyspozycji żadnych procedur, które pozwoliłyby mu uregulować ten problem.

Zobacz również:Co rozumiemy pod terminem „przemoc na randce”? Może to być zwykła napaść słowna, jak i postać najbardziej drastyczna – gwałt oraz pobicie, a nawet moderstwo.

Aby przekonać się jak dobrze są przygotowane amerykańskie szkoły do tego typu problemów, Jagdish Khubchandani przygotował 4-stronnicową ankietę, którą następnie wysłał do 523 członków American School Counselor Association. Doradcom zaproponowano również 1$ w ramach zachęty do wypełnienia kwestionariusza.

Na ankietę odpowiedziało 58% doradców – 305 osób.

Paige Smith z Center for Women's Health and Wellness na University of North Carolina w Greensboro dodaje, że rezultaty te są typowe dla wszystkich grup zawodowych, niezależnie od tego, czy chodzi o pielęgniarki, czy trenerów szkolnych drużyn sportowych.

Komentarze do: Szkoły nie traktują zbyt poważnie przemocy na randkach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz