Szukaj

Drewniane podłogi idealne dla alergików

Podziel się
Komentarze0

W ostatnich latach gwałtownie zwiększyła się liczba dzieci cierpiących z powodu alergii. Ten problem dotyczy obecnie niemal co dziesiątego malucha w naszym kraju. Przewlekłe reakcje uczuleniowe wykrywa się już u tych najmłodszych.

Alergia wśród dzieci

Przyczyn alergii może być wiele. Można się z nią urodzić ale wywołać ją może także nadmierny kontakt z alergenem. Do najczęstszych substancji uczulających należą roztocza kurzu domowego. Nasze dzieci często cierpią więc z powodu alergenu, który czai się na nie w ich własnym domu.

Jak więc pomóc małemu alergikowi?

Kurzu w naszym domu nie jesteśmy w stanie uniknąć. Możemy natomiast zadbać, by dziecko nie było narażone na nadmierny kontakt z zakurzonymi rzeczami i przestrzeniami. Ważne jest oczywiście regularne sprzątanie, wietrzenie pomieszczeń a także pranie pościeli, koców, zabawek - rzeczy, z którymi dziecko ma częsty kontakt, a w których lubią gromadzić się roztocza. Można też jeszcze lepiej przygotować nasz dom, by był przyjazny alergikowi. Jak? Poprzez wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych.

Podłoga idealna   

Miejscem, na którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu jest podłoga. Jest to też powierzchnia, na której bardzo łatwo osadza się kurz. Ważne jest więc by była ona odpowiednia a jej wybór przemyślany.  Czy drewno jest dobrym pomysłem? Jest materiałem naturalnym ale czy jednocześnie dobrym dla malucha - alergika?

Podłoga drewniana jest bardzo dobra dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roztocza - odpowiada Wiesław Ziobro z firmy Decowood - producenta podłóg. Po pierwsze, drewno posiada właściwości antystatyczne. Nie elektryzuje się a więc i nie przyciąga kurzu. Po drugie, do zabezpieczania oraz barwienia nowoczesnych drewnianych desek podłogowych używa się łagodnych ekologicznych substancji, które spełniając unijne dyrektywy są pozbawione drażniącego zapachu i bezpieczne nie tylko dla zdrowia naszego i naszych bliskich ale też dla środowiska - wyjaśnia.


„Łagodna” obróbka nie czyni podłogi drewnianej słabszą. Tak zabezpieczona powierzchnia zachowuje swoją wytrzymałość, co ważne jest w przypadku użytkowania jej przez dzieci, których głowy są ciągle pełne pomysłów (jest odporna na ścieranie, zarysowania, działania wilgoci i uderzenia). Do tego jest wygodna w utrzymaniu w czystości. Deski podłogowe można też kłaść na ogrzewaniu podłogowym, dzięki czemu można zrezygnować z kaloryferów, w szczelinach których, jak wiemy, lubi osiadać się kurz.

Podłoga drewniana jest w 100% naturalna. Oddychając, reguluje wilgotność powietrza we wnętrzu, w którym jest ułożona. Jest to bardzo ważne dla małych alergików, dla których odpowiednia wilgotność powinna być utrzymywana na stałym poziomie. Poza tym drewno stanowi naturalną izolację termiczną pomieszczenia. Sprzyja także tłumieniu hałasów oraz amortyzuje ewentualne upadki najmłodszych domowników (oraz dzięki swej elastyczności dba o ich stawy).

Drewno - naturalny wybór

Drzewo i drewno towarzyszy człowiekowi od stuleci. Przez to, że jest materiałem w pełni naturalnym, jest przyjazne dla zdrowia naszych bliskich - zwłaszcza tych, którzy muszą walczyć z alergią oraz nas samych. Poza tym drewniane deski, dzięki swemu niezaprzeczalnemu pięknu i różnorodności, pasują do każdego typu wnętrza a ich wytrzymałość i łatwy sposób  konserwacji (i zmiany wyglądu) powodują, że posłużą każdej rodzinie przez długie lata.

Komentarze do: Drewniane podłogi idealne dla alergików

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz