Szukaj

Wielka Brytania: jedna kobieta na dwie ma nadwagę

Brytyjskie kobiety podążają za bardzo złym przykładem Stanów Zjednoczonych. Według ostatniego badania, zrealizowanego przez stowarzyszenie Nuffied Health, ponad połowa kobiet w Zjednoczonym Królestwie ma nadwagę. Co gorsza, już jedna na dziesięć Brytyjek cierpi na otyłość.Badanie zostało przeprowadzone na 30 000 brytyjskich kobiet.

Naukowcy obliczyli wskaźnik masy ciała BMI dla uczestniczek, a także zmierzyli ich obwód talii.

Wskaźnik masy ciała BMI jest międzynarodową normą, ustaloną w celu pomiaru nadmiaru wagi oraz otyłości. BMI oblicza się dzieląc wagę w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu.

Jeżeli rezultat jest zawarty między 18,5 a 25, waga jest normalna, jeżeli między 25 a 30, oznacza to nadwagę. Natomiast wynik powyżej 30 mówi o otyłości.


Na podstawie dokonanych pomiarów, naukowcy stwierdzili, że 52,5% kobiet brytyjskich ma nadwagę, a 16,2% jest otyłych. Poza tym, 57% z nich ma obwód talii większy od normalnego, który został ustalony na 80 cm.

Rezultaty również odnotowują różnice geograficzne: obwód talii jest większy na północy Anglii (87cm) niż w Londynie (81,9cm).

We Francji również otyłość zdobywa nowe tereny. Jak podaje instytut Inserm, najświeższa ankieta ObEpi, przeprowadzona w 2009 roku, pokazała, że 26% Francuzek ma nadwagę, a 15,1% cierpi na otyłość.

Jeżeli zaś chodzi o obwód talii, wyniki są również większe niż obwód normalny i wynoszą średnio 85,5 cm.

Jest to prawdziwy problem zdrowia publicznego, którego znaczenie podkreślają autorzy badania. Nadwaga bowiem naraża kobiety na choroby serca i układu krążenia oraz na zaburzenia układu oddechowego, cukrzycę typu 2 oraz nowotwory.

Komentarze do: Wielka Brytania: jedna kobieta na dwie ma nadwagę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz