Szukaj

Europejski Dzień Otyłości

Otyłość jest poważnym problemem medycznym. Jej częstotliwość występowania w krajach rozwiniętych rośnie, przyjmując rozmiary epidemii. Żadna grupa społeczna nie jest wolna od otyłości, coraz częściej zapadają na nią także dzieci. Należy również pamiętać, że problemy z wagą mogą wiązać się ze zmianami zachodzącymi w organizmie wraz z wiekiem.



O otyłości można mówić, kiedy w organizmie dochodzi do gromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, co niekorzystnie wpływa na stan zdrowia i zwiększa ryzyko śmiertelności.

Otyłość można mierzyć za pomocą różnych wskaźników: obwód talii (OT), wskaźnik masy ciała (BMI - Body Mass Index), wskaźnik talia-biodra (WHR - Waist to hip ratio).

Wysokokaloryczna dieta i siedzący tryb życia sprawiają, że liczba osób z nadwagą i otyłością stale wzrasta. Wśród przyczyn otyłości wymienić możemy czynniki dziedziczne, fizjologiczne, psychologiczne oraz styl życia jaki prowadzimy.

Wśród otyłości rozróżniamy postać prostą i wtórną. Otyłość prosta wynika z zachwiania bilansu kalorycznego energii wydatkowanej i dostarczanej wraz z pożywieniem. Wtórna zaś jest następstwem chorób powodujących zaburzenie równowagi metabolicznej.


Mając na uwadze zwiększającą się częstotliwość występowania otyłości oraz groźne konsekwencje zdrowotne, konieczne jest uświadamianie skali problemu oraz zasad właściwego postępowania profilaktycznego. Między innymi dlatego na stałe został wpisany do kalendarza Europejski Dzień Otyłości, który przypada 24 października.

Pomocny w walce z nadwagą może być bezpieczny suplement diety, wspierający nas w codziennym utrzymaniu zdrowej linii. Godny polecenia jest Fosanic® - jedyny na polskim rynku wysoce oczyszczony preparat z wyciągiem z fasolaminy - skutecznie i bezpiecznie spowalniający trawienie skrobi. Fasolamina to naturalna substancja pochodzenia roślinnego otrzymana z Phaseolus vulgaris, która ułatwia odchudzanie w racjonalny sposób, obniżając kaloryczność potraw i ograniczając wchłanianie cukrów. Fosanic® zmniejsza ryzyko nadmiernego wzrostu stężenia glukozy we krwi, obniżając tym samym indeks glikemiczny spożywanych potraw wysokoskrobiowych. W wyniku działania preparatu nasz organizm otrzymuje mniejsze ilości glukozy, dlatego znacznie mniej węglowodanów odkłada się w postaci tłuszczu.

Zatem 24 października zróbmy sobie małe podsumowanie sposobu dbania o naszą sylwetkę, dietę i przede wszystkim zdrowie. Nie możemy zapominać o tym, że wszystko to co, i w jakich ilościach spożywamy, ma istotny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale i na fizyczną kondycję naszego organizmu.

Komentarze do: Europejski Dzień Otyłości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz