Szukaj

Dieta Garściowa

W diecie garściowej obowiązuje zasada jedzenia 5 posiłków dziennie, co 2-3 godziny. Porcja powinna być wielkości zaciśniętej dłoni, czyli pojemności około 250 ml, wagi 250g. Ponieważ posiłek jest niewielki ważne jest, aby zawierał wartościowe składniki takie jak: pełnoziarniste pieczywo, razowy makaron, brązowy ryż, dobre tłuszcze roślinne i nienasycone tłuszcze zwierzęce, oraz dużo warzyw i owoców.Unikajmy węglowodanów wysokim Indeksie Glikemicznym (czyli wszelkie białe pieczywo, cukier, słodycze), tłuszczy nasyconych, wysokoprzetworzonych potraw i ograniczmy sól (zamiast niej używajmy dużo przypraw i naturalnych składników takich jak cytryna, czosnek).

Na początku diety można wręcz odnieść wrażenie, że zjadane dawki są niewystarczające, bo odczuwamy irytujące poczucie głodu. Tak bywa, gdy organizm musi się przestawić, a żołądek skurczyć - w końcu nie dostaje już tak dużo jak wcześniej. Możemy wtedy podsypywać nasze posiłki sproszkowanym błonnikiem, który wypełni nasz żołądek i złagodzi niedosyt. Ważne jest, aby pić dużo płynów, najlepiej czystą wodę oraz herbaty i suszone zioła, które należy spożywać przed lub między posiłkami. Taka ilość płynów nawodni i oczyści organizm z niepotrzebnych toksyn. Kawę, jeżeli już musimy pić to tylko jedną dziennie. Zapomnijmy o podjadaniu między posiłkami, dotyczy to nawet przekąsek uchodzących za zdrowe, to znaczy jabłka bądź każdego innego owocu. Jeżeli zjemy marchewkę, czy gruszkę będzie to policzone jako jeden osobny posiłek. Kuszące słodkości, takie jak czekolada powinny pójść w odstawkę, unikamy również chipsów i napojów gazowanych.


Jak widać dieta jest prosta i łatwa do stosowania, jest skuteczna, bo jej efekty widać bardzo szybko - pomaga schudnąć zdrowo około 4-6 kilo na miesiąc. Dzięki niej wyrabiamy sobie nawyk regularnego odżywiania, czyli jemy zdrowo i w niewielkich ilościach. Można ja stosować do końca życia, przez co unikniemy efektu jojo. Podczas jej stosowania możemy być ospali i apatyczni, co jest spowodowane małą ilością kalorii i węglowodanów w menu

Komentarze do: Dieta Garściowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz