Szukaj

Jak zatrzymać procesy starzenia?

Podziel się
Komentarze0

Wraz z upływem lat, nasze ciało coraz szybciej się starzeje. Godzimy się ze wszystkimi zmianami organizmu, gdyż uznajemy to za naturalny i nieodwołalny fakt. Ludzie coraz częściej są świadomi oraz zaniepokojeni zewnętrznymi skutkami starzenia się społeczeństwa. Mowa tu o siwiejących włosach, zmarszczkach, zwiotczałej skórze, plamach i przebarwieniach.

Jak zatrzymać procesy starzenia?

Większość osób, aby temu zapobiec decyduje się na trwałe używanie kosmetyków, korekcje wzroku oraz na coraz szerszy wachlarz opieki medycznej, a także wzbogacenie swojej apteczki w nowe leki. Należy zadać pytanie, czy możemy mieć większą kontrolę nad skutkami nieuniknionego procesu starzenia? Chociaż proces starzenia może być ostatecznie nieunikniony, tempo w jakim odbywa się starzenie nie jest jednakowe. Dowodem na to jest wiele osób z całego świata, które się wspólnie pojawiają i działają, a także promują swój zdrowy tryb życia oraz ogólną witalność.

Sposoby na młody wygląd

Kiedy patrzymy na jakąkolwiek osobę lub grupę osób, które cieszy się młodością fizyczną, jak i psychiczną, doszukujemy się między nimi wspólnych czynników, łączących te osoby. Aby dołączyć do tej grupy powinno się: wybrać dobrze zbilansowaną dietę,

  • pić dużo czystej wody, ale również soki z owoców i warzyw,
  • ćwiczyć co najmniej 30 minut dziennie,
  • zadbać o jakość oraz długość snu i relaksu,
  • wprowadzić w swoje życie regularną medytację, jogę lub inne ćwiczenia duchowe.

Zdecydowanie największy wpływ na proces starzenia ma dieta. Spożywanie jedzenia, które jest toksyczne lub obce naturalnej ewolucji projektu biologicznego organizmu ludzkiego, prędzej czy później doprowadza do ostrych lub przewlekłych chorób. Te same pokarmy znacznie przyspieszają proces starzenia fizycznego, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.Biorąc pod uwagę, że powinno się unikać takiej niekompatybilnej toksycznej żywności, należy zadać pytanie, czy rzeczywiście jedzenie będzie miało wpływ na spowolnienie lub zatrzymanie procesu starzenia? Powszechnie uznaje się, że efekty starzenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, zależy w dużej mierze od skutków działania utleniającego związanego z wolnymi rodnikami, które stopniowo uszkadzają narządy, w tym skórę. Proces ten może spowodować bardzo szeroki zakres problemów zdrowotnych związanych z wiekiem i ogólnym zewnętrznym wyglądem. Poprzez regularne spożycie pokarmów, zawierających naturalne przeciwutleniacze jest możliwe spowolnienie, a nawet zatrzymanie efektów starzenia, które wpływają na wygląd i ogólne samopoczucie. Grupa przeciwutleniaczy zwanych ksantofile, wykazuje szczególne silne działanie anty-aging, czyli działanie zwalniające i odwracające proces starzenia. W żywność, zawierającą ksantofile bogata jest dieta wegańska. młody-wygląd

Żywność, działająca anty-aging

Spirulina, zawiera szereg silnych przeciwutleniaczy w tym ksantofile. Jest bogata w białko, magnez i beta-karoten – ma jej 25 razy więcej niż marchew. Zawiera także witaminy A, B, C, D, E, K i inne. Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców wpływa na procesy starzenia. Jedząc marchew, kapustę, szpinak, rzepę, słodkie ziemniaki, pomidory, morele, czy też pomarańczowe, żółte, czerwone owoce, o wiele później zobaczymy pierwsze objawy starzenia. Skutki starzenia wcześniej czy później są nieuniknione. Jednak kilka prostych zmian w stylu życia i w sposobie odżywiania może sprawić, że poczujemy się o wiele lat młodziej.

Komentarze do: Jak zatrzymać procesy starzenia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz