Szukaj

Dieta warzywna

Dieta warzywna jest stosowana głównie po to, aby zrzucić w dość szybkim okresie czasu, zbędne kilogramy. Polega ona na spożywaniu tylko i wyłącznie warzyw, które można jeść w dużych ilościach, jednak należy pamiętać, by przekroczyć minimalny próg, jakim jest pół kilograma spożywanych warzyw w ciągu dnia. Przygotowane warzywa mogą być spożywane w formie surowej, gotowanej w wodzie, na parze, kiszone oraz blanszowane.

Dieta warzywna

Zalety diety warzywnej

Największą zaletą tej diety są szybkie rezultaty. Stosując się do zasad diety warzywnej, w ciągu pięciu dni możemy schudnąć trzy kilogramy, a bardzo zmotywowani i zawzięci ludzie, w ciągu pięciu dni zrzucają nawet po pięć kilogramów. Kolejną dużą zaletą tej diety jest oczyszczenie organizmu, które spowodowane jest dużym ubytkiem wody w naszym ciele. Wielu ludzi podejmuje walkę z własną otyłością, stosując dietę warzywną tylko dlatego, że dzięki dobrze skomponowanej diecie nie odczuwają oni głodu, nawet pomimo tego, że spożywają dwa razy mniej kalorii niż przedtem.

Następną zaletą tej diety jest dostarczenie organizmowi mnóstwa witamin i minerałów, które są niezmiernie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dieta warzywna jest bardzo wygodna dla ludzi, którzy pragną zrzucić wagę, jednak nie mają czasu na długie i czasochłonne przygotowywanie posiłków. Bardzo szybko i łatwo można przygotować wszystkie posiłki z diety warzywnej., dlatego jest ona bardzo dobra dla ludzi zapracowanych oraz mało cierpliwych.

Wady diety warzywnej

Z całą pewnością dieta warzywna mimo swoich efektów jest dietą destrukcyjną. Eksperci ostrzegają, by nie stosować diety warzywnej dłużej niż dziesięć dni. Jest to najlepsze potwierdzenie tezy o szkodliwości diety warzywnej dla naszego organizmu.  Nasz organizm poza witaminami i minerałami potrzebuje również energii w postaci węglowodanów, cukrów oraz tłuszczy, których zdecydowanie brakuje w tej diecie.

Wiąże się to z brakiem energii, ospałością oraz gorszym samopoczuciem. Bardzo często po zakończeniu diety, gdy stajemy na wadze jesteśmy z siebie dumni i widzimy efekt wyrzeczeń i ciężkiej pracy w postaci utraty kilku kilogramów. Nie są to jednak zgubione kilogramy tłuszczów - nasza waga spadła, ponieważ pozbyliśmy się dużej ilości wody z organizmu. Niestety zazwyczaj poziom naszej tkanki tłuszczowej po zakończeniu tej diety pozostaje bez zmian. Kolejną wadą tej diety jest częsty efekt jo-jo.

Dieta warzywna jest dobrą dietą dla ludzi, którzy muszą w krótkim odstępie czasu zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Na dłuższą metę nie jest to dobry sposób na odchudzanie, nie uczymy się zdrowych nawyków oraz niepotrzebnie katujemy siebie i swój organizm. Niestety prawdą jest, szczególnie patrząc długofalowo, że każda droga na skróty jest złą drogą.

Dieta warzywna jest właśnie drogą na skróty. Aby zadbać o własne zdrowie oraz w pełni zapanować nad naszym ciałem, powinniśmy zwiększyć wysiłek fizyczny, może to być nawet uprawianie ulubionego sportu – nie musi być to wcale siłownia, oraz powinniśmy nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych czyli m.in. zamienić słodzone napoje na wodę, ograniczyć ilość słodyczy lub fast foodów. Przechodząc na dietę warzywną, należy o tym zawsze pamiętać.

Damian Nejman

Komentarze do: Dieta warzywna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz